Patriotyczny Bieg Crossowy

Biegi to kolejna dyscyplina sportu, która w wymiarze amatorskim bije rekordy popularności w naszym kraju, a organizowane imprezy są oblegane przez fanów joggingu. Nie inaczej jest w samym Jaworznie, dlatego – wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu biegaczy – do bogatego kalendarza wydarzeń sportowych, dołączyło kolejne!

Patriotyczny Bieg Crossowy to jedna pętla o długości 10 km, poprowadzona drogami szutrowymi przez ciekawy krajobrazowo teren. Trasa dwóch pierwszych edycji imprezy wytyczona była pomiędzy zbiornikiem wodnym “OWR Sosina” a osiedlem Ciężkowice, a start i meta zawodów zlokalizowane były nad najpopularniejszym zbiornikiem wodnym w Jaworznie. W roku 2019, w związku z rewitalizacją Sosiny, baza imprezy przeniesiona została w malowniczy rejon kamieniołomu Sadowa Góra, do ośrodka GEOsfera. Nowa lokalizacja pozwoli biegaczom na zapoznanie się z terenami zielonymi i skalnymi osiedli Warpie i Dobra.

W ramach imprezy każdy startujący może liczyć na pełną informatyczną obsługę zgłoszeń i wyników biegu oraz pamiątkowy medal na mecie.

Impreza zaplanowana na 15 października 2022.

Wyniki:

2017 2018 2019

Aktualności z imprez biegowych MCKiS Jaworzno

Triumfowali Ukraińcy

30/09/2021|Bieg uliczny, MCKiS, Puls Jaworzna|

Mykola Iukhymchuk z Łucka na Ukrainie, reprezentujący klub sportowy Achilles Leszno, wygrał 25. Międzynarodowy Bieg Uliczny na 15 km w Jaworznie. Za nim uplasowali się na podium jego krajanie - Bogdan Semenovych [...]

Z miłości do biegania

03/09/2021|Bieg crossowy, Puls Jaworzna|

Bieganie to nie tylko element zdrowego i aktywnego trybu życia. To recepta na szczęście. To opinia pasjonatów ekstremalnych biegów z przeszkodami, przedstawicieli grupy Harpagan Beast. Dla nich każdy bieg jest [...]