Project Description

Jaworznicki Rajd Nordic Walking w GEOsferze

Rajd Noridc Walking ma na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integrację osób z różnego przedziału wiekowego. Impreza ma charakter wielopokoleniowej, rodzinnej zabawy i nie jest nastawiona na typową rywalizację sportową. Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch tras – 9 km lub 6 km – i każdy przechodzi ją w swoim własnym tempie, a bez względu na uzyskany czas każdy może liczyć na mecie na pamiątkowy medal i dyplom.

Rajd na przestrzeni lat, od momentu jego inicjacji w 2012 roku, zupełnie zmienił swoje oblicze i z małej imprezy lokalnej stał się cenioną przez spore grono uczestników imprezą ogólnomiejską. Obecnie Rajd organizowany jest z wielkim rozmachem, z atrakcjami towarzyszącymi i w ciekawym krajobrazowo terenie – start i meta zlokalizowane są w Centrum Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA. Zainteresowanie rajdem zwiększa się z roku na rok i obecnie ilość uczestników na każdej z imprez przekracza 400 osób.

Impreza zaplanowana do organizacji na dzień 11 czerwca 2022 r.
Zapisy na Rajd rozpoczną się 1 maja.

Regulaminy imprezy

mapa

Aktualności z jaworznickich imprez nordic walking

  • zdjęcie- wydarzenie

Z GRUPĄ NORD WALKERS!

27/10/2021|Klub Niko, Nordic Walking|

W ubiegłym roku tego typu spotkanie odbyło się w formie online a uczestnicy marszu przesyłali do nas zdjęcia z patriotycznym przesłaniem. Dziękujemy Wam za ten czas! Tym razem zapraszamy do [...]

Relacje video z wybranych rajdów nordic walking

Sportowe imprezy cykliczne MCKiS Jaworzno