Zapraszamy do udziału w naszych zajęciach artystycznych, które Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie tym razem ze swoich placówek przenosi do największego obiektu w samym sercu miasta.

Od ponad 20 lat naszym głównym celem jest upowszechnianie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb mieszkańców w zakresie kultury, sportu i rekreacji. Wspieramy kulturotwórcze inicjatywy, propagujemy nowe trendy w kulturze, sztuce, sporcie oraz niestandardowe zjawiska artystyczne. W tym zakresie realizujemy projekty, wydarzenia, eventy.

Każdego miesiąca będziemy proponować rozmaite warsztaty artystyczne lub rekreacyjne, skierowane do osób w różnym wieku, a także do całych rodzin. Wspólnie z uczestnikami pragniemy stworzyć twórcze miejsce pełne kreatywnych pomysłów, w którym będzie można nie tylko rozwinąć, ale również odkryć swoje zdolności.

Mamy nadzieję, że doświadczeni instruktorzy, przyjazna atmosfera, bogata oferta, a także nowoczesne wnętrza zmodernizowanej Hali sprawią, że mieszkańcy Jaworzna z chęcią będą korzystać z naszych propozycji i każdego miesiąca będą powracać, by wspólnie z nami budować miejską kulturę.

Instruktor kultury. Przez 15 lat kierownik klubu MCKiS “Wega” w Jaworznie, którego ofertę stworzyła od podstaw. Prowadzi zajęcia i animuje przedsięwzięcia dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Integruje rodziny oraz całe pokolenia. Realizatorka projektów: “Jak zarazić kulturą i sportem najmłodszych jaworznian”. Oprócz tego upowszechnia tradycję, pielęgnuje pamięć historyczną i tożsamość narodową, a także propaguje zdrowy styl życia. Koordynatorka akcji letnich wyróżnianych przez Wojewodę Śląskiego. Do otrzymanych wyróżnień może również dopisać odznaczenia Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką “Zasłużony w Rozwoju Województwa Śląskiego”. Laureatka Nagrody Miasta Jaworzna dla osób zasłużonych w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Wolontariusz Roku Miasta Jaworzna w obszarze edukacji, kultury i sportu. Uhonorowana Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF.

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej  i wychowania przedszkolnego. Instruktor tańca, fitness, nordic walking, a także choreograf. Formacje taneczne, które prowadziła w latach 2008-2016 były laureatami licznych ogólnopolskich przeglądów tanecznych. Promotorka zdrowego stylu życia, zachęcająca do wszelkich aktywności. Sama o sobie mówi, że jest kobietą wielu pasji, gdyż uwielbia podróże, fotografię, jazdę konną, aranżację wnętrz i organizację eventów. Podczas swoich zajęć stawia na tworzenie relacji z grupą, rozbudzania pasji oraz motywowanie na każdym etapie.

Absolwentka Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. W 2019 roku obroniła dyplom z zakresu fotografii, wplatając to działanie performance. Od 2021 r. posiada tytuł magistra z zakresu malarstwa z uwzględnieniem działania performance. Jej relacje performance można było zobaczyć na Full Moon Art Fest 9 (2022 r.). W miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie prowadzi zajęcia artystyczne oraz warsztaty ceramiczne. Uwielbia malować, fotografować, rzeźbić, zajmować się ceramiką, a także działaniami teatralnymi i performatywnymi.

Ukończyła studia pedagogiczne ze specjalnością Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe z Arteterapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jest instruktorką grupy nordic walking, “Nord Walkers”, działającej przy byczyńskim klubie “Niko”. Jak sama podkreśla – szczególnie bliska jest jej działalność w środowisku kobiet, z którymi prowadzi “Strefę Kobiet”. Realizuje warsztaty z elementami arteterapii, specjalizując się w technikach związanych ze sztukami wizualnymi. Pomysłodawczyni cyklu warsztatów łączących pokolenia: “Zróbmy coś razem” i “Maraton Decoupage”. Inicjatorka imprez miejskich: Miejskiego Konkursu Plastycznego “sTWÓRZ COŚ” oraz charytatywnego “Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking”.

Wieloletni instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Swoje zdolności artystyczne ujawnia w działalności muzycznej, plastycznej oraz w teatrze. Jej wychowankowie to laureaci licznych nagród w konkursach i przeglądach artystycznych. Uwielbia tworzyć w technikach decoupage, scrapbooking, mixed media. Wynikiem tego są organizowane warsztaty dla różnych grup wiekowych. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi, co widać w trakcie imprez kulturalnych i społecznych.

Z wykształcenia terapeuta zajęciowy, na co dzień pracownik Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wieloletni instruktor kultury, aktor i reżyser Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Od lat związany z organizacją i promocją wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Prowadzi grupy teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna, a także współpracownik Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie.

Poznawał scenę teatralną najpierw jako aktor m.in. Festiwal Teatralny w Awinionie, później, po latach, jako koordynator sceny kameralnej Teatru Szekspirowskiego, zainicjowanej przez Jerzego Limona i Andrzeja Wajdę. Uczęszczał do Art Play i Lart studiO. Od Jerzego Stuhra odbierał indeks PWST. Brał udział w wielu warsztatach i zajęciach z impostacji głosu, dykcji, świadomości ciała, i elementarnych zadań aktorskich m.in. Z Teo Spychalskim aktorem Teatru Laboratorium, Jerzego Grotowskiego -Archepelag Grotowskiego -Słowo, działania, obecność, Andrzejem Sewerynem, w ramach Festiwalu Szekspirowskiego i wieloma znakomitymi wykładowcami. Współtworzył projekty edukacyjno- kulturalne, w ramach których prowadził warsztaty projektu Fabryka Talentów Fundacji Teatru Szekspirowskiego na Dolnym Mieście w Gdańsku. Opracował również materiał dramaturgiczny do spektaklu wieńczącego trzecią edycję ww. projektu. Przygotował adaptację tekstu Król Lear Williama Szekspira oraz wyreżyserował spektakl “Nie płacz Kordelio” Stowarzyszenia In gremio, zaprezentowanego na Festiwalu Szekspirowskim, w ramach projektu Discovering Theatrelands.

Absolwentka studiów plastycznych na WSP w Krakowie. Instruktorka Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wśród jej zainteresowań i pasji jest praca rękodzielnicza, a zwłaszcza szydełkowanie. Na zajęciach wykorzystuje tę technikę użytkowo. Lubi także rysować, gdyż uważa to za doskonałe źródło relaksu. Na warsztatach z dziećmi łączy rozmaite techniki plastyczne. W efekcie końcowym powstają oryginalne rozwiązania: plakaty, książeczki, przypinki, dekoracje okolicznościowe, elementy wystroju wnętrz. Z przyjemnością wędruje po górach, jeździ na rowerze i na rolkach.

Kulturoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Realizuje autorskie zajęcia z zakresu edukacji kulturowej oraz lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe projekty edukacyjno-artystyczne. Prowadzi grupę teatralną dzieci autystycznych “Niebieskie Żarówki”. Interesuje się kulturą, literaturą, sztuką, arteterapią, ekologią oraz tematyką miejską. W swoim dorobku ma m.in. realizację autorskich projektów: “Muzyka Miasta” w ramach programu “Rozmowy Zamiejscowe” – Goethe Institut w Warszawie, “ARTE” – cykl zajęć z zakresu edukacji przez kulturę i sztukę z elementami arteterapii oraz “Niebieskie lato” w ramach programu “Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna w dziedzinie twórczości i upowszechniania kultury w latach 2008 i 2021.

Prowadzi Klub Miłośników Scrabble w Jaworznie. Organizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble. Instruktorka grup tanecznych. Tworzy choreografie w stylu hip hop i zumba. Podczas akcji miejskich prowadzi treningi fitness oraz warsztaty. Członek Polskiej Federacji Scrabble. Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach (kierunek Pedagogika i Resocjalizacja), Liceum Ekonomicznego w Jaworznie, Szkoły Muzycznej I st. w Jaworznie (klasa wiolonczeli). Kursy: instruktor fitness, instruktor tańca – dyplom zawodowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowe Centrum Kultury w Krakowie (specjalizacja: Instruktor Tańca Towarzyskiego).

Z wykształcenia plastyk, technik architekt, technik organizacji reklamy, nauczyciel. W miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, a także warsztaty rysunku i malarstwa dla dorosłych, warsztaty szydełkowania i makramy. Współpracowała ze szkołami i przedszkolami w ramach projektu “Studio Kredka”. W swoim dorobku artystycznym ma indywidualne i zbiorowe wystawy malarskie. Jej pasje to m.in. scrapbooking, szydełkowanie, makrama.

Skończyła edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Posiada tytuł technika przemysłu mody. Jej pasją jest projektowanie odzieży oraz szycie. W Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie prowadzi pt. “Strefa kroju i szycia” oraz warsztaty plastyczne. Prywatnie szyje i personalizuje odzież pod szyldem własnej marki.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów organizowanych w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS dostępnym TUTAJ

„TWÓRCZOść w Hali MCKiS”
REGULAMIN

ORGANIZATOR
Miejskie Centrum Kultury i Sportu
43-600 Jaworzno, ul. Krakowska 8
tel. 32 745 10 30 (w. 52 lub 57)
fax 32 614 17 67
www.mckis.jaworzno.pl

PROGRAM WARSZTATÓW
Miejsce i termin:
Listopad 2022 – czerwiec 2023 r. – Hala Widowiskowo-Sportowa Miejskiego Centrum Kultury
i Sportu w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 80.
Harmonogram:
Harmonogram pozostaje zmienny. Każdego miesiąca terminarz, godziny zajęć, koszt warsztatów mogą ulec zmianie. Miesięczny plan jest publikowany na stronie internetowej www.mckis.jaworzno.pl, a także w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).
Zapisy:
Zapisy na zajęcia przyjmowane są przez dział Promocji i Informacji MCKiS: 32 745 10 30 wew. 52 lub 57, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.

CEL WARSZTATÓW
• Inspirowanie uczestników zajęć do rozwijania swoich talentów.
• Poszerzanie oferty kulturalnej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.
• Aktywizacja twórcza mieszkańców śródmieścia i całego miasta.
• Popularyzowanie rękodzieła.
• Popularyzowanie aktywności fizycznej.
• Wsparcie kulturotwórczych inicjatyw.
• Propagowanie nowych trendów w kulturze, sztuce oraz sporcie.

ZASADY UDZIAŁU W WARSZTATACH
• Udział w warsztatach może wziąć każda osoba, która mieści się w kategoriach, dla których uwzględnione zostały zajęcia (dzieci, młodzież, seniorzy, rodzice z dziećmi, osoby niepełnosprawne).
• Jednorazowo w każdych warsztatach może wziąć udział 10 osób. W zależności od rodzaju zajęć i warunków sal.
• O obecności rodzica/opiekuna towarzyszącego dziecku podczas warsztatów, o ile nie warunkuje tego program zajęć, decydują instruktorzy.
• Uczestnicy mają zapewnioną opiekę instruktora oraz możliwość korzystania z niezbędnych pomieszczeń i materiałów.
• Zasady korzystania z materiałów udostępnianych przez MCKiS określają prowadzący warsztaty.
• Uczestnicy warsztatów ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone w mieniu MCKiS. W przypadku osób niepełnoletnich odpowiedzialność ponoszą rodzice lub prawni opiekunowie.
• Zgłoszenie się i udział w warsztatach oznaczają, że uczestnik przeczytał regulamin i go akceptuje.

PŁATNOŚĆ ZA WARSZTATY (dot. zajęć płatnych)
• Warsztaty są odpłatne wg cen ustalonych przez Dyrekcję MCKiS.
• Odpłatność za warsztaty odbywa się przed rozpoczęciem zajęć u instruktora.
• Płatności za warsztaty można również dokonać przelewem na konto MCKiS w Banku PEKAO o./Jaworzno nr rachunku 24 1240 1356 1111 0000 2325 0385, podając: imię i nazwisko uczestnika, nazwę i termin oraz miejsce zajęć w placówce prowadzącej zajęcia. Uwaga! Firmy, które chcą otrzymać fakturę VAT, muszą zaznaczyć to w tytule przelewu.
• Uczestnik, który nie wniósł należnej opłaty, nie może brać udziału w warsztatach.
• Nie ma możliwości zwrotu wpłaconych środków.
• Uczestnik nie może odstępować udziału w opłaconych warsztatach osobom trzecim.
• Za nieobecność na warsztaty MCKiS nie zwraca wniesionej opłaty.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
• MCKiS zastrzega sobie prawo do zmian w rozkładzie zajęć. Odwołanie lub przeniesienie zajęć może nastąpić po wcześniejszym powiadomieniu uczestników, z wyjątkiem wypadków losowych.
• W trakcie trwania warsztatów może być zbierany materiał prasowy wraz z wizerunkiem. Zgodnie z Ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe Dz.U. 1984 nr 5 poz. 24 w związku z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych Dz.U.2018 poz. 1000 utrwalanie i dalsze przetwarzanie wizerunku w mediach odbywać się będzie bez zgody, z racji wyłączenia spod regulacji Rozporządzenia 2016/679.
• Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), powszechnie nazywanym RODO, informujemy, że:
• Administratorem Danych Osobowych jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu z siedzibą w Jaworznie (43-600) przy ulicy Krakowskiej 8.
• Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pośrednictwem e-mail: iod@mckis.jaworzno.pl i/lub pocztą tradycyjną na adres Administratora z dopiskiem „IOD”.
• Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji umowy. Odmowa podania danych skutkować będzie brakiem możliwości wzięcia udziału w imprezie.
• Dane osobowe przetwarzane będą w celu prawidłowej organizacji imprezy, zapewnienia bezpieczeństwa oraz wyłonienia zwycięzcy/laureatów, czyli prawidłowej realizacji umowy, w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. b  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
• Odbiorcami danych mogą być podmioty uprawnione do tego na mocy przepisów prawa oraz firmy wspierające w działalności MCKIS, z którymi została zawarta umowa powierzenia przetwarzania danych zgodnie z art. 28 Rozporządzenia 2016/679.
• Dane będą przechowywane przez okres niezbędny do rozliczenia imprezy, jednak nie dłużej niż 5 lat liczonych od końca roku kalendarzowego, w którym zostały pozyskane.
• Uczestnick ma prawo do żądania od Administratora dostępu do swoich danych, sprostowania, ograniczenia przetwarzania (jeżeli żądanie to okaże się zasadne) oraz do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna,
że dane przetwarzane są niezgodnie z obowiązującym prawem.

Aktualności z jaworznickich imprez kulturalnych

Dzień Otwarty w Ciężkowicach

17/04/2024|Klub Wega, Kultura, Wydarzenie kulturalne|

Już w najbliższy czwartek, wraz z Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna i pracownikami Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, zapraszamy na otwarcie Centrum Kulturalno-Społecznego w Ciężkowicach, połączone z Dniem Otwartym. [...]

Koncertowa uczta z najlepszymi muzykami

10/04/2024|Hala Widowiskowo-Sportowa, Koncert|

Za nami kwietniowy Koncert Muzyki Rozrywkowej, wpisujący się w zapowiadany przez prezydenta miasta, Pawła Silberta, cykl „Koncertowe Cztery Pory Roku”. Występujących artystów licząca ponad tysiąc osób publiczność nagrodziła gromkimi brawami. [...]

Seniorzy na tańcach

04/04/2024|Hala Widowiskowo-Sportowa, Zajęcia dla seniorów|

Kilkuset seniorów bawiło się podczas jaworznickiej potańcówki, którą specjalnie dla nich przygotowało Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Jaworznie. W Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS rozbrzmiewały w środę, 3 [...]

Projekty kulturalne MCKiS Jaworzno

Zobacz także: