28 kwietnia w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 odbyła się finałowa kolejka Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, która wyłoniła medalistów ligi w sezonie 2023/2024.

W meczu o 3. miejsce zmierzyli się Hilcus Olkusz oraz BCC. Czterosetowy pojedynek przyniósł sporo emocji, miał wiele zwrotów akcji, a każda z drużyn walczyła dosłownie na każdym centymetrze parkietu. W ostatecznym rozrachunku to zespół Hilcus Olkusz cieszył się ze zwycięstwa oraz 3. miejsca w JALPS.

Hilcus Olkusz – BCC – 3:1
(25:21 ; 21:25 ; 25:22 ; 25:15)
MVP – Piotr Mierzejewski (Hilcus Olkusz)

W wielkim finale naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Riser Jaworzno oraz PWK MKS Koliber Team Sosnowiec. Obrońcy tytułu mieli przed sobą niełatwe zadanie, gdyż PWK to kompletny zespół gotowy na objęcie tronu. Z wysokiego C rozpoczęli spotkanie reprezentanci PWK, którzy zmusili aktualnych jeszcze mistrzów do gry na najwyższych obrotach. Pierwszy set toczył się dosłownie punkt za punkt, a w samej końcówce minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Riser, wygrywając 26:24. W drugim secie Riser dosyć gładko rozprawił się z przeciwnikami i przypieczętował prowadzenie w tym spotkaniu. Trzeci set to ponownie niezwykle zacięta bitwa o mistrzowski tytuł. Zespół PWK nie chciał łatwo oddać tego spotkania, jednak to zespół Riser udowodnił, że są w doskonałej formie i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując zespół PWK 3:0.

Riser Jaworzno MISTRZEM JALPS w sezonie 2023/2024.

RISER Jaworzno – PWK MKS Koliber Team Sosnowiec – 3:0
(26:24 ; 25:17 ; 25:20)
MVP – Mateusz Jędryczka (Riser Jaworzno)

Wszystkie zespoły podczas ceremonii zakończenia ligi otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zespoły z miejsc 1-3 otrzymały nagrody finansowe natomiast zespół z miejsca IV nagrody w postaci kart podarunkowych. Dodatkowo nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy każdego ze spotkań finałowych. Nagrody wręczali: Zastępca Dyrektora MCKiS ds. Sportu – Dariusz Chrapek oraz sędzia główny JALPS – Jacek Sowa.