Project Description

TAURON Triathlon “Stalowy Sokół”

Jaworznicki Triathlon “Stalowy Sokół” jest jedną z największych imprez triathlonowych na południu Polski. Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zawodników z powodu świetnej organizacji, malowniczej lokalizacji i specyficznego klimatu zawodów, które są mocno cenione przez startujących. Nie dziwi więc fakt, że przewidziany limit zawodników wyczerpuje się na długo przed imprezą.

Na starcie jaworznickiej imprezy stają nie tylko liczący się zawodnicy tej dyscypliny w Polsce, między innymi uczestnicy największej imprezy tego typu na świecie – IRONMAN – będącej długodystansową wersją triathlonu, ale też wielu amatorów niezrzeszonych w klubach sportowych, chcących sprawdzić swoje możliwości, w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie.

Miejscem organizacji imprezy jest Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny “Sosina”, gdzie znajduje się największy akwen wodny w Jaworznie o powierzchni ok. 50 ha, otoczony sosnowymi lasami. W tym terenie zawodnicy mają do pokonania trasę składająca się z 400 metrów pływania, 10 kilometrów jazdy na rowerze i 3 kilometrów biegu crossowego.

Od kilku lat stałym partnerem Jaworznickiego Triathlonu “Stalowy Sokół” jest firma TAURON.

Z uwagi na prowadzone prace związane z rewitalizacją zalewu oraz planowane kontunuowanie dalszych inwestycji – TAURON Triathlon “Stalowy Sokół” w 2021 r. nie odbędzie się!

Wyniki
Triathlonu “Stalowy Sokół”:

2011 2012 2013
2014 2015 2016
2017 2018  

Triathlon – aktualności

Relacje video

Sportowe imprezy cykliczne MCKiS Jaworzno