Kolejny festyn cyklu Aktywne Dzielnice przyciągnął sporo rodzin. Przy Centrum Kultury Archetti w Jeleniu czekało na nie 29 czerwca wiele atrakcji: przeciąganie liny, wielkie bańki mydlane, fotobudka.

Drużyny złożone z mam, tatusiów i dzieci wzięły udział w rodzinnej grze. Pakowali na czas walizki i przygotowywali samochód do wyjazdu, budowali pojazdy na wakacje, przerzucali się balonami z wodą.

Marcin Ryś zbudował rakietę, którą cała rodzina miała polecieć na Księżyc. Pomagali mu w tym żona Marta i dzieci, Alicja i Mikołaj.

Wzięliśmy udział w konkursie, bo lubimy dobrą zabawę – powiedział pan Marcin.

Z podobnego założenia wyszły Katarzyna Migacz i Anna Obiała, które wraz z Emilką i Amelką zbudowały kolorowy autobus.

Wszyscy mieszkańcy Jelenia pojadą nim na wakacje na Hel, a później do Chorwacji – stwierdziły.

Grę rodzinną wygrała rodzina Kasterków ze Starej Huty – Anna, Damian, Patrycja i Miłosz.

Najlepszą konkurencją było przerzucanie się balonami z wodą – przyznali.

Nagrodą był super kosz piknikowy. Imprezę w Jeleniu zorganizowali pracownicy Centrum Kultury Archetti.

Cieszymy się, że festyn podobał się mieszkańcom. Wszystko przygotowali nasi instruktorzy – podkreśla Marzenna Synowiec, dyrektor CKA.

A już w najbliższą niedzielę kolejna impreza wpisująca się w cykl Aktywne Dzielnice. 7 lipca jaworznianie, jak co roku, w wyjątkowy sposób uczczą rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

Obchody 609. rocznicy rozpocznie uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej, o godz. 16.00, po której zebrani udadzą się pod pomnik Grunwaldu, gdzie zostaną złożone kwiaty. Przed pomnikiem odbędzie się również pokaz walki rycerskiej, symbolizującej historyczne starcie wojsk polsko-litewskich z siłami Zakonu Krzyżackiego. Po oficjalnych uroczystościach, na terenie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, odbędzie się część piknikowa, której program ułożony jest tak, by każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie. Przybyli będą mogli również liczyć na smaczny poczęstunek (świeży chleb ze smalcem).

Tekst: AZ-H, MK

Zobacz także: