Już 17 marca o godzinie 18 w podcieniach Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Kocot, autorką cieszących się dużym powodzeniem powieści historycznych.

Pani Maria zajmuje się problemami ekonomii, jest pracownikiem naukowym i wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, jednak jej ogromną pasją jest tworzenie prozy. Jej najnowsza książka, „Kolaborantka”, to wzruszająca opowieść, w której miłość przeplata się z wojennym koszmarem. Jest to kolejna historia spod pióra tej autorki, osadzona w mrocznych i trudnych czasach drugiej wojny światowej. Miłość głównych bohaterów zostaje wystawiona na wielką próbę.

Pochodząca z Bytomia pisarka jest laureatką wielu prestiżowych ogólnopolskich konkursów literackich, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej czy Ogólnopolskiego Konkursu Mieczysława Stryjewskiego organizowanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Jak sama podkreśla – inspiracje do swoich książek czerpie z kontaktu z naturą. Przy tworzeniu postaci zaś inspiruje się wydarzeniami i postaciami historycznymi, chociaż każdego bohatera buduje według własnego uznania. Najczęściej są to postacie wielowymiarowe i stawiane przed dramatycznymi decyzjami. Pisząc, odcina się od rzeczywistości i stapia ze swoimi bohaterami, dlatego ich rys psychologiczny jest tak rozbudowany, zaś czytelnik może odbyć fascynującą podróż w głąb psychiki i serca postaci.

Wstęp na spotkanie autorskie jest wolny.

Monika Kuś

Maria Kocot zaprasza na spotkanie | fot. Archiwum prywatne

Zobacz także: