We wtorek w Hali Widowiskowo-Sportowej hucznie rozpoczęto w Jaworznie kolejny Tydzień Seniora. Symboliczny klucz do miasta na ręce Danuty Dubiel i Stanisława Mrożka przekazał świętującym Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, wraz ze swoim zastępcą, Łukaszem Kolarczykiem, i przewodniczącym Rady Miejskiej, Tadeuszem Kaczmarkiem.

Atrakcje dla seniorów są zaplanowane aż do niedzieli. W programie znalazły się m.in. koncerty, spektakl teatralny, potańcówka i msza św. w intencji osób starszych. – Spotykamy się już po raz raz siódmy – przyznał Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, witając publiczność zgromadzoną we wtorek w hali. – Tydzień Seniora cieszy się coraz większą popularnością i wejściówki z edycji na edycję rozchodzą się coraz szybciej, w tym roku w niespełna dwie godziny. Co to będzie przy 10. Tygodniu Seniora? – dodał z uśmiechem.

Symboliczny klucz do bram miasta wręczył przedstawicielom seniorów jaworznicki prezydent. Paweł Silbert życzył zgromadzonym wspaniałej zabawy, dobrego humoru, nowych znajomości i przyjaźni.

– Jest nas, seniorów, coraz więcej. Mówię „nas”, ponieważ sam się powoli do tego wieku zbliżam. Rosną potrzeby związane z zapewnieniem tej grupie odpowiedniego wsparcia. Cieszę się, że w Polsce nastały czasy, w których zauważa się potrzeby seniorów. Przed laty tak nie było. Pamiętam, gdy 30, 40 lat temu przyjeżdżały do naszego kraju wycieczki emerytów z zagranicy. Wyglądali o wiele lepiej niż nasi ówcześni seniorzy. Byli zdrowsi, pełni pogody ducha i energii. Dzisiaj już tej różnicy nie widać i status polskich seniorów zmienia się w pozytywnym kierunku – stwierdził Paweł Silbert.

Klucz do miasta odebrali od prezydenta Danuta Dubiel, szefowa z zespołu śpiewaczego Byczynianki, i Stanisław Mrożek z chóru Sokół. – Obiecujemy solennie, że będziemy się bawić i korzystać z wszystkich propozycji Tygodnia Seniora – zaznaczył pan Stanisław i razem z panią Danutą zaprosił seniorki i seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach przygotowanych w ramach obchodów Tygodnia Seniora. – Te dni na pewno przyniosą nam wiele radości, tak jak to było w zeszłym roku – stwierdziła Danuta Dubiel.

W programie pierwszego dnia święta jaworznickich seniorów znalazł się też koncert grupy Winyl Band. Artyści zaśpiewali hity sprzed lat, w tym utwory Maryli Rodowicz, zespołu Wanda i Banda czy piosenkę „Szukaj mnie” z filmu „Kogel-mogel”.

W programie na środę znalazły się rajd nordic walking i biesiada z muzyką na żywo w GEOsferze. W czwartek, 21 września, o godz. 16 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się seans filmowy. Hala MCKiS będzie też miejscem atrakcji w piątek i sobotę, również o godz. 16. W piątkowe popołudnie seniorzy obejrzą spektakl Teatru Żelaznego pt. „Oddam żonę w dobre ręce”. W sobotę będą się z kolei bawić na potańcówce. Imprezę poprowadzi DJ Wika. W niedzielę, 24 września, o godz. 12 zostanie odprawiona w kolegiacie pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny msza św. w intencji seniorów, z udziałem chóru Belcanto.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Klucz do miasta z rąk Pawła Silberta odebrali Danuta Dubiel i Stanisław Mrożek | fot. Andrzej Pokuta

Zobacz także: