Porcja aktualności kulturalnych na kolejne dwa tygodnie, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

MUZYKA

okładka-płytyLady Pank “Ballady”

Gratka dla fanów tego zespołu. Siedemnaście ballad – najpiękniejszych kawałków, które ukazały się na wielu płytach w ciągu 30 lat i które weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Wśród nich są: “Zawsze tam gdzie ty”, “Otul mnie”, “Wciąż bardziej obcy” oraz najnowszy, nigdzie niepublikowany “Niepoprawni”.


okładka-książkiKSIĄŻKA

Jonathan Moore “Historia egzekucji”

Rozkosznie makabryczna lektura dla dorosłych i dla ludzi o mocnych nerwach. To historia egzekucji na przestrzeni wieków. Opisane są i opatrzone ilustracjami techniki i metody wymierzania kar śmierci od starożytności po czasy współczesne. Znajdziemy również odpowiedzi na pytania: Czy kat to dobry zawód? Czy można przeżyć egzekucję?


plakat-wystawyWYSTAWA

Marzenie Górala

Od 15 kwietnia w Galerii ExLibris będzie można oglądać wystawę kilkudziesięciu prac, w tym obrazów i rzeźb Józefa Watychowicza, znanego w USA artysty. Motywem przewodnim dzieł artysty jest przyroda utrzymana w ciepłej kolorystyce – pejzaże, kwiaty, zwierzęta, również martwa natura i portrety.


plakat-do-spektakluTEATR

To jest chore

Kabaret Młodych Panów wystąpi z nowym repertuarem. Tematem ich żartów będą relacje międzyludzkie odbiegające od normy, wszystko co bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Nie będzie brakować zabawnych skeczy, zaskakujących puent, ironicznych piosenek. Występ odbędzie się w MDK 28 kwietnia.

Zobacz także: