Koncert zespołu Mikromusic zakończył pierwszą edycję nowego cyklu muzycznego dekaTON w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego.

Od stycznia do kwietnia jaworznianie wzięli udział w czterech, zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu koncertach. Na szczakowskiej scenie wystąpili: niezwykle żywiołowy zespół Arkadiusza Jakubika, Dr Misio (26 stycznia); fantastyczna wokalistka Daria Zawiałow (16 lutego); porywający do tańca i wspólnego śpiewu włoski showman, Stefano Terazzino z zespołem (3 marca – specjalny koncert dla pań z okazji Dnia Kobiet) oraz fenomenalni i bijący rekordy popularności w serwisach społecznościowych muzycy z Mikromusic (6 kwietnia).

Nowy cykl spotkał się z fenomenalnym odbiorem publiczności. Koncerty przyciągały komplety widzów. W jednaj z sal domu kultury podczas imprez czynna była też klimatyczna kawiarenka, co z pewnością było dodatkową atrakcją. Organizatorzy mogą być przede wszystkim zadowoleni z opinii uczestników, którzy nie szczędzili pochwał zarówno w kwestii doboru artystów, jak i samej organizacji imprez.

Frekwencja podczas koncertu pokazuje, że zapotrzebowanie na takie wydarzenia w naszym mieście jest duże. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem posłuchać Mikromusic w Jaworznie. Koncerty są profesjonalnie zorganizowane, nie wszędzie tak dobrze to wygląda – zaznacza Andrzej Kucharczyk, jeden z uczestników.

Jeśli miałbym wybierać zespoły na kolejne edycje, to chciałbym, żeby pojawiło się mocniejsze granie, Acid Drinkers czy Illusion – dodaje.

Organizatorzy faktycznie planują kolejne koncerty z cyklu dekaTON. W szczakowskim domu kultury wystawiona była skrzynka, do której można było wrzucać swoje propozycje artystów, którzy mogliby zagrać w Jaworznie. Już wiemy, że pojawiło się bardzo wiele typów i są dość zróżnicowane. Nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się w następnej edycji, ale możemy być pewni, że kolejne koncerty znowu będą organizowane z myślą o fanach dobrych brzmień.

Tekst: DL

Zobacz także: