Porcja aktualności kulturalnych na kolejne dwa tygodnie, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

MUZYKA

okładka-płytyHozier “Wasteland Baby!”

Hozier zyskał rozgłos na całym świecie za sprawą hitu “Take Me To Church”, którego singiel sprzedał się w kilkumilionowej ilości. Czy ten krążek powtórzy sukces poprzednika? Wszystko wskazuje, że ma duże szanse. Płytę otwiera piosenka “Nina Cried Power”, którą w serwisach cyfrowych odsłuchano już ponad 26 milionów razy.


KSIĄŻKAokładka-książki

Micol Ostow “Riverdale. Dzień wcześniej”

Obowiązkowa lektura dla fanów serialu “Riverdale”, który bije rekordy popularności na Netflixie. Książka opisuje, co działo się z każdym bohaterem serialu przed pamiętnym 4 lipca. Rzuca nowe światło na ulubione serialowe postacie, pokazując skomplikowaną sieć powiązań między nimi. Do tego napisana zabawnym językiem.


KONCERT

plakat-koncertuNiemen inaczej

Z okazji 80 urodzin legendy polskiej muzyki zorganizowano trasę koncertową będącą muzyczną podróżą wspomnień. Na scenie zobaczymy: Natalię Niemen, Stanisława Soykę, Sławka Uniatowskiego, Kubę Badacha, Janusza Radka, 11-osobowy zespół, którzy wykonają największe przeboje Niemena. Koncert w NOSPR 17 marca.


TEATRplakat-do-spektaklu

Weekend z R.

Mistrzowska farsa Robina Hawdona w świetnej obsadzie. Clarise i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, lubiące spędzać ze sobą czas. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie, która miała inaczej zaplanowany ten czas. Teraz musi utrzymać przed mężem tajemnicę. Spektakl w MDK 16 marca.