Kończy się styczeń, więc pewnie większość noworocznych postanowień wylądowało już w koszu. Popołudniowy czas, który mieliśmy jeszcze trzy tygodnie temu wygospodarowany na wizyty w siłowniach, na basenie, kursy języka mandaryńskiego i niezawodne szkolenia ze znajdowania prawdziwej miłości na całe życie, okazał się zatem czasem wolnym.

Możemy znaleźć inne dla niego przeznaczenie. Pieniądze, które mieliśmy zainwestować w zdrowie fizyczne również zostaną nam w kieszeni. Część warto odłożyć, żeby za kilka lat było na lekarstwa. Pozostałe, tak samo jak wolny czas, należy zużyć. Na przykład na bilety na różne wydarzenia kulturalne, których zbliża się jakaś szalona ilość. Od wielkich koncertów (a w tym roku w Polsce występować będą m.in. Metallica, Rammstein, Lenny Kravitz, Jamiroquai, Michael Bublé, Diana Krall, Phil Collins, Rod Stewart, Bon Jovi, Chris de Burgh, Toto, Foreigner, Status Quo, Pink, a nawet takie perełki jak Enrique Iglesias, Eros Ramazotti i, uwaga, Nicki Minaj), po kameralne imprezy klubowe.

Szczerze mówiąc nie trzeba nawet zbyt często wyjeżdżać poza granice Jaworzna, bo tu też mnóstwo ciekawych rzeczy się będzie działo. Już dziś (czwartek) możemy wybrać się na występ radiowców bez cenzury do Klubu Relax (w lutym tam zagra The Bill) albo do Jazz Clubu Muzeum na koncert świetnie znanych jaworznianom dżentelmenów z Hard Times. W sobotę rusza cykl dekaTON w Domu Kultury im. Krudzielskiego w Szczakowej. Wystąpią Dr Misio, a w kolejnych miesiącach zobaczymy też Darię Zawiałow, Stefano Terazzino (to z okazji Dnia Kobiet) i Mikromusic. Nie trzeba ich specjalnie przedstawiać, zresztą bilety już schodzą jak ciepłe bułki, więc lepiej nie zostawiać kupna na ostatni moment.

W niedzielę świetny koncert Archetti w Jeleniu. Na przełomie lutego i marca mamy czterodniowe święto muzyki – Jeunessess Musicales w Teatrze Sztuk. W połowie marca startuje Jaworznicki Festiwal Komedii. W międzyczasie mnóstwo mniejszych wydarzeń. A to dopiero pierwszy kwartał tego roku. Dobrze, że te postanowienia już w koszu…

Tekst: Dawid Litka