W niedzielę – 27 stycznia – w ramach 8. kolejki Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (JALPS) tradycyjnie odbyły się dwa spotkania.

W pierwszym meczu na parkiecie zobaczyliśmy BCC oraz Salos Volley. Tylko pierwszy set w tym starciu przyniósł wiele emocji, a zarazem ustawił całe spotkanie. Po zaciętej końcówce to BCC zapisało na swoim koncie seta nr 1 (do 21). Dwie kolejne partie to już bezdyskusyjny pokaz siły zawodników BCC, którzy łatwo ograli swoich przeciwników do 16 oraz 14.

W drugim spotkaniu, o godz. 17.30, naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Tauron Wydobycie oraz Riser Volley. Obie ekipy co roku biją się o najwyższe cele w lidze więc nic dziwnego, że mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie i bezsprzecznie był dotychczasowym hitem sezonu.

Pierwszy set niespodziewanie łatwo wygrał Riser. Tauron nie mógł złapać swojego rytmu gry, a dobra zagrywka przeciwników odrzuciła ich od siatki. Drugi set nabrał już nieco rumieńców. Tauron podjął rękawice i sięgnął po wygraną do 21. Trzeci set to zacięta walka obu ekip. Gra toczyła się punkt za punkt, a ostatecznie partia padła łupem Risera 27:25. W czwartym secie zawodnicy Riser mieli szansę na zakończenie spotkania lecz kapitalna końcówka zawodników Tauronu pozwoliła wyrównać stan rywalizacji. O końcowym wyniku miał zatem zadecydować tie – break. W tej części gry za ciosem poszedł Tauron, który wygrał seta do 10. i całe spotkanie 3:2.

BCC – Salos Volley 3:0 (25:21; 25:16; 25:14)

Tauron Wydobycie – Riser Volley 3:2 (16:25; 25:21; 25:27; 25:20; 15:10)

Następna kolejka spotkań JALPS odbędzie się 3 lutego 2019 r., jak zawsze w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym, a na parkiecie zmierzą się:

• Bizu Volley – Tectum Lenensis – godz. 16:00,
  • Volleybeer – Amatorzy – 30 minut po meczu nr 1.

Aktualną tabelę oraz więcej informacji o Jaworznickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej można znaleźć TUTAJ.