56 osób stanęło na scenie Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej “Wędrówka z aniołami”, który odbył się na Równej Górce 9 września.

Wśród wykonawców było dwoje solistów Marek Migas i Aleksandra Dobrowolska; 4 zespoły: Grupa Złota Jaworzno, Jacek Synowiec z Marysią Migas, harcerze z Hufca Jaworzno i zespół Jawor (działający przy Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna “Archetti”), jaworznicki chór Sokół i schola z Parafii pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie.

Przegląd festiwalowy rozpoczął się tuż po godz. 11.00 i trwał prawie 3 godziny. Po mszy świętej z kazaniem ks. dr. Lucjana Bielasa, w której pośród mnóstwa osób wziął udział również Tadeusz Kaczmarek, wiceprezydent Jaworzna oraz radni, przyszedł czas na ogłoszenie wyników festiwalu. Jurorzy wyróżnili Olę Dobrowolską, zespół Jawor oraz scholę z parafii w Centrum. Laureaci otrzymali piękne, ręcznie wykonane figury aniołów, a każdy z wykonawców dostał związane z naszym miastem nagrody.

Organizatorzy, dzięki pomocy sponsorów, zapewnili w trakcie festiwalu zarówno uczestnikom, jak i widzom poczęstunek, a po zakończeniu zmagań konkursowych i ogłoszeniu wyników zaprosili wszystkich na kiełbaski z grilla. Nie zabrakło zabaw, śpiewów, a nawet tańców, które inicjował muzyk i konferansjer, Wojciech Tabak.

Od lat spotykamy się na tradycyjnych, wrześniowych mszach świętych tu, na Równej Górce. Pomyślałem, że zaproszenie na nasze uroczystości grup które z Jaworzna pielgrzymują w sierpniu i wrześniu na Jasną Górę, będzie dobrym pomysłem. Tym bardziej, że liderzy tych grup, to członkowie naszego stowarzyszenia. Teraz będziemy chcieć dotrzeć do jak największej liczby grup pielgrzymujących z naszej diecezji, żebyśmy mogli co roku wspólnie podziękować Bogu za trud pielgrzymowania, ale też dobrze, radośnie spędzić tutaj czas – mówi Łukasz Curyło, prezes Stowarzyszenia Katolickiego “Przyjaźń Jaworznicka”, pomysłodawca festiwalu.

Jego organizatorem jest właśnie SKPJ, a współorganizatorami CK Teatr Sztuk, Miejskie Centrum Kultury i Sportu i Grupa Złota Jaworzno, a honorowy patronat nad imprezą sprawowali ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki i Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Tekst: DL