Rusza rekrutacja maluchów do Miejskiego Żłobka. Od 1 sierpnia w placówce będzie 30 nowych miejsc dla dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat. Jedno z nich może mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Udział w projekcie jest bezpłatny. Na miejsce w żłobku szanse mają pociechy mieszkańców Jaworzna.

Jaworznicki żłobek to miejsce, gdzie dzieci są najważniejsze.

Bardzo skrupulatnie kompletowaliśmy kadrę i sprawą, która decydowała o przedłużeniu umowy, była miłość do naszych podopiecznych. Sama mam trójkę dzieci i nie wyobrażam sobie, że musiałabym je na kilka godzin dziennie zostawić pod opieką osób, które nie kochają dzieci – mówi Elżbieta Orzechowska-Filipczyk, dyrektorka Miejskiego Żłobka.

Choć podstawowym zadaniem placówki jest świadczenie usług opiekuńczych, to w jaworznickim żłobku nikt na tym nie poprzestaje. Dzieci mają mnóstwo ciekawych zajęć, podczas
których rozwijają swoje talenty i zainteresowania, zdobywają wiedzę o świecie.

Wciąż wymyślamy jakieś atrakcje. Obchodzimy urodziny naszych maluchów, poznawaliśmy zawody, organizujemy koncerty, a ostatnio odwiedziła nas policjantka, która opowiadała o bezpieczeństwie. Pomysły, które się sprawdzają, utrzymujemy i wciąż szukamy nowych. Zależy nam na tym, byśmy byli najlepszym żłobkiem w mieście i pracujemy, by ten cel osiągnąć – podkreśla dyrektorka jaworznickiego żłobka.

Regulamin naboru oraz dokumenty rekrutacyjne już od 2 maja zamieszczone będą na stronie internetowej Urzędu Miasta (www.um.jaworzno.pl) i Żłobka Miejskiego (www.zlobekmiejski.jaworzno.edu.pl) oraz w siedzibie Miejskiego Żłobka przy ulicy 3 Maja 16.

Zainteresowani rodzice mogą składać dokumenty od 27 do 31 maja w godzinach pracy żłobka, czyli od 7 do 16. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji są dostępne pod numerem
telefonu 32 751 18 81.

Tekst: Grażyna Dębała