Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i ich rodzice dobrze bawili się podczas pierwszego w te wakacje festynu z cyklu „Z rodziną w plenerze”. Piknikowa impreza odbyła się w niedzielę, 4 lipca, w parku Podłęże. Przed nami kolejne rodzinne festyny. Najbliższy odbędzie się w weekend na terenie OWR Sosina. W lipcu i sierpniu bawić będziemy się też na Rynku.

Pierwszy z cyklu wakacyjnych pikników przyciągnął do osiedlowego parku całe rodziny. Atrakcji było sporo. Najwięcej propozycji przygotowano oczywiście dla dzieci, ale każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Szczególnie oblegane były stanowiska łucznicze. W kolejce do strzelania z łuku mali jaworznianie ustawiali się głównie z tatusiami i dziadkami, ale mamy też próbowały swoich sił. Popularne były również stanowiska do gry w badmintona i to, w którym rzucało się woreczkiem do celu.

Najmłodsi wybierali gry wielkoformatowe, a więc wielkie klocki, puzzle, grę w Dobble czy tworzenie rozmaitych brył ze słomek konstrukcyjnych. Nie zabrakło kącika malucha, w którym mali artyści mogli pokazać swoje talenty. Były też hamaki, w których relaksowali się starsi i młodsi uczestnicy pikniku.

Cieszymy się, że na naszą plenerową imprezę przyszły całe rodziny. Zabawa pod chmurką to świetny sposób na spędzenie wolnego dnia w każdym czasie, nie tylko w pandemii – podkreśla Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. – Piknik na Podłężu to jedna z kilku zaplanowanych na wakacje imprez. Zapraszamy na kolejne. Najbliższa już w sobotę, 10 lipca, na Sosinie – informuje.

Festyn na Sosinie rozpocznie się o godz. 16 i potrwa do 19. Tym razem będzie sportowo i… hawajsko. Impreza odbędzie się pod hasłem „Tropikalna wyspa”. Zaplanowano m.in. pokazy flayboardu, czyli akrobacji w wodzie, taniec limbo, czyli zabawę polegającą na przechodzeniu pod obniżającą się poprzeczką, a także gry i konkursy hawajskie. Wśród sportowych atrakcji znajdzie się też marszobieg z biegaczką Patrycją Włodarczyk. Świetna zabawa będzie czekać również na poszukiwaczy skarbów, którzy będą odnajdywać monety za pomocą wykrywacza metali.

Relaks na hamaku to jedna z atrakcji pikniku | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Na program sobotniej imprezy wpłynąć może pogoda. Jeśli aura nie dopisze, to nie wszystkie zaplanowane atrakcje uda się zrealizować. Organizatorzy podkreślają bowiem, że jeśli będzie padał deszcz, niektóre punkty programu nie będą mogły dość do skutku.

Piknik zostanie zorganizowany zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Również uczestnicy imprezy są zobowiązani do przestrzegania aktualnych zasad, w tym zachowania dystansu i dezynfekcji rąk.

Cykl z „Rodziną w plenerze” będzie realizowany przez całe wakacje. Po zabawie na Sosinie, MCKiS zaprosi 17 lipca i 22 sierpnia do GEOsfery. Natomiast 1 sierpnia znów spotkamy się nad zalewem, gdzie odbędzie się charytatywny Wakacyjny Rajd Nordic Walking.

W te wakacje, podobnie jak w poprzednie, nie zabraknie też imprez z cyklu #kierunekRynek. Na festyn na głównym miejskim placu będzie można przyjść w dwie niedziele – 25 lipca i 8 sierpnia. O szczegółach MCKiS poinformuje niebawem.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Najmłodszym szczególnie podobały się wielkie klocki | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska