Brazylijski film „Rio, I love You” zainaugurował nowy sezon Letniego Kina Plenerowego, które ruszyło w piątkowy wieczór, 2 lipca. Seanse pod chmurką od lat były organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Najpierw kinowe filmy wyświetlano przed Halą Widowiskowo-Sportową, potem na Rynku, a następnie filmowe hity wspólnie oglądaliśmy na terenie makiety kopalni Jacek Rudolf na plantach. Zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie korzystali z tego typu rozrywki.

Ciepły wieczór, leżaki i dobre kino – czyż może być lepszy przepis na piątkowy wieczór? Dlatego też 2 lipca jaworznianie chętnie odpowiedzieli na zaproszenie MCKiS. Na długo przed seansem wszystkie leżaki w podcieniach Hali Widowiskowo-Sportowej przy Grunwaldzkiej 80 były zajęte. Miejsca zajmowali przede wszystkim fani dobrego kina, ale również i ci, którzy chcieli spędzić letni wieczór w niecodziennych okolicznościach. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Pokuta z MCKiS, która wprowadziła widzów w tematykę wyświetlanego filmu. – „Rio, I love You” to niebanalny film o oryginalnej konstrukcji. Składa się z dziesięciu noweli, z międzynarodową gwiazdorską obsadą. Wspólnym mianownikiem tych dziesięciu historii jest miłość. Mam nadzieję, że uwiodą was historia, krajobrazy, światło, muzyka – wyliczała Katarzyna Pokuta.

Film bardzo się spodobał jaworznickiej publiczności. Jeszcze długo po seansie widzowie dyskutowali i wymieniali się uwagami. – Bardzo lubię taką formę rozrywki. W zeszłym roku nie opuściłam żadnego seansu, bo dla mnie kino „pod gwizdami” to coś wspaniałego. Podobało mi się bardzo wprowadzenie do filmu, jednak sam film trochę mnie rozczarował. Podobały mi się zdjęcia, muzyka, jednak treść przedstawianych filmowych nowel już niekoniecznie, nie przekonała mnie – mówi Teresa Olińska-Pabich, jedna z uczestniczek Letniego Kina Plenerowego.

Już w jutrzejszy piątek, 9 lipca, wyświetlony zostanie amerykańsko-marakoński film „Królowa pustyni” Wernera Herzoga z Nicole Kidman w głównej roli. A kolejny seans „Kobiety z 6. piętra” w reż. Philippe`a Le Guay`a  zaplanowany jest na 23 lipca.

Na projekcje w Letnim Kinie Plenerowym duży wpływ ma aura. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na seans na zewnątrz, film zostanie wyświetlony w holu Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS.

Ewa Szpak