W Rio Grappling Jaworzno wystartowały treningi zapaśnicze. Zajęcia odbywają się we współpracy z katowickim klubem zapaśniczym ZKS Tytan 92 Katowice. Pierwsze treningi już za zawodnikami.

Treningi zapasów będą się odbywać w siedzibie Rio Grappling przy ul. Szczakowskiej 2b raz w tygodniu tj. w czwartki o godz. 18. Zajęcia prowadzi doświadczony były zawodnik oraz sędzia ZKS Tytan 92 Katowice.

Rio Grappling Jaworzno to szkoła brazylijskiego jiu-jitsu. Jej techniki umożliwiają powalenie przeciwnika na ziemię i uzyskanie nad nim kontroli poprzez zablokowanie każdego jego ruchu. W BJJ stosuje się dźwignie, duszenia i chwyty unieruchamiające. Trenerzy Rio Grappling starają się stale poszerzać umiejętności swoich zawodników. Dlatego też zdecydowali się na współpracę z klubem zapaśniczym z Katowic. – Podczas treningów zapasów uprawiamy wiele dyscyplin sportu z akrobatyką włącznie. Mamy nadzieję, że dzięki włączeniu w nasze treningi zapasów, damy swoim zawodnikom szansę ogólnego rozwoju. Sami także na tym skorzystamy – mówi Krzysztof Ryś, trener Rio Grappling.

Trenerzy Rio Grappling przekonują, że zapasy mają mnóstwo zalet, które przemawiają za tym, żeby trenować ten sport. – Zapasy idealnie rozwijają siłę, szybkość, gibkość i dynamikę oraz doskonale kształtują sylwetkę. Ten starożytny sport, będący jednocześnie jednym z pierwszych sportów olimpijskich, stanowi świetną bazę do mieszanych sztuk walki (MMA) i znakomicie uzupełnia treningi submission fighting i BJJ – podkreśla trener Grzegorz Jabłoński.

Trenerzy liczą na to, że włączenie techniki zapaśniczej pozytywnie wpłynie na starty ich zawodników w turniejach. – Nie ukrywamy, że będziemy chcieli, aby nasi zawodnicy próbowali swoich sił również na matach zapaśniczych, co na pewno się przełoży również na ich lepsze wyniki – przewiduje Grzegorz Jabłoński.

NC

Zawodnicy Rio Grappling Jaworzno w czasie treningów poznają techniki zapaśnicze
| fot. Materiały prywatne

Zobacz także: