W minionym tygodniu w Starych Jabłonkach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach do lat 16 i 18. W Mistrzostwach w sumie wzięło udział 176 zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby szachowe oraz swoje województwa odpowiednio w kategoriach wiekowych: do lat 16 dziewczyny – 46 zawodniczek, do lat 16 chłopcy – 52 zawodników, do lat 18 dziewczyny – 38 zawodniczek, do lat 18 chłopcy – 40 zawodników.
W zawodach tych w kategorii do lat 16 brał udział reprezentant naszego klubu i sekcji szachowej Igor Musiał, który zaprezentował świetną dyspozycję i po wspaniałej walce zajął 3 miejsce oraz zdobył brązowy medal!

Rywalizacja we wszystkich kategoriach była zacięta i interesująca, a nie brakowało ciekawych i wyrównanych partii. W grupie gdzie walczył Igor, rywalizacja odbywała się na dystansie 9 rund, a nasz zawodnik na swoje konto zapisał w sumie 6,5 punktu, tyle samo, co zdobywca srebrnego medalu wygrywając 5 partii, remisując 3 i tylko raz schodząc od szachownicy jako pokonany.

Zwycięskie partie Igora: z Olivierem Gawlikiem (UKS Jedynka Bełchatów), Piotrem Jaszczukiem (MUKS Stoczek 45 Białystok), Leonem Dudą (KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), Brunem Terkiewiczem (KS LAURA Chylice) i Kamilem Warchołem (UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój).

Remisy: z Adamem Zielonką (KS Hetman Koronny Trzebinia), Adamem Nawalańcem (KSz Polonia Warszawa) i Dorianem Sawickim (KSz. Hańcza Suwałki).

Porażka 0-1: z Krzysztofem Raczkiem (KS Gwiazda Bydgoszcz), który okazał się później zwycięzcą Mistrzostw.

Podium Mistrzostw w kategorii do lat 16 (chłopcy):
1. miejsce i złoty medal — Krzysztof Raczek 8 pkt
2. miejsce i srebrny medal — Adam Zielonka 6,5 pkt
3. miejsce i brązowy medal — Igor Musiał 6,5 pkt

Gratulujemy Igorowi sukcesu i brązowego medalu, życzymy dalszych sukcesów na szachownicach podczas licznych zawodów, w których reprezentuje nasz klub i nasze miasto, a także walczy jako reprezentant województwa śląskiego.

Szczegółowy plan pojedynków i strona Mistrzostw znajduje się TUTAJ

 

Zobacz także: