1 kwietnia ruszają zapisy do kolejnej edycji wydarzenia “Rolkuj po nadzieję”. Impreza odbędzie się w sobotę, 18 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Sosina, uczestnicy pokonają pięciokilometrową trasę wokół zbiornika.

Impreza nie ma charakteru typowej rywalizacji sportowej, jednak w rekreacyjnym “rolkowaniu” ukryty jest głębszy sens, gdyż wydarzenie to jest formą wsparcia Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Uczestnicy wspierają jaworznickie Hospicjum, poprzez wpłacenie opłaty startowej w formie cegiełki, która w całości przekazywana jest na działalność Hospicjum. Podczas samej imprezy rolkarze mogą się za to w pełni skupić na beztroskim pokonywaniu wytyczonej trasy. Tutaj panuje pełna dowolność i każdy może przejechać taki dystans, jaki mu odpowiada. Sugerowaną długością jest 5 km, ale każdy uczestnik może samodzielnie postanowić czy chce pokonać więcej pętli, czy zejść z trasy trochę wcześniej.

Zapisy:
Elektroniczne zgłoszenia do imprezy przyjmowane są od 1 kwietnia do 14 maja na stronie zgloszenia.mckis.jaworzno.pl Osoby zgłoszone elektronicznie otrzymają pamiątkowy medal uczestnictwa. Zapisu można dokonać także bezpośrednio w dniu wydarzenia 18 maja 2024 r. w biurze zawodów, które będzie czynne w godzinach od 9 do 10.45.

Informacje dot. przebiegu trasy:
Rozpoczęcie zawodów odbędzie się ze startu wspólnego o godz. 11.00. Trasa biegu w dniu imprezy nie jest zamknięta dla innych użytkowników – występuje możliwość pojawienia się na niej innych użytkowników, dlatego na trasie biegu należy poruszać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i zwrócić uwagę na innych uczestników ruchu. Dzieci do 10 lat mają obowiązek posiadania kasku ochronnego. Organizatorzy zalecają stosowanie kasku i ochraniaczy przez wszystkich uczestników – „Jeżdżę z głową w kasku”.

Regulamin znajduje się TUTAJ

Zobacz także: