Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie z radością informuje, że już od poniedziałku 1 kwietnia startują zapisy na trzy najważniejsze, popularne i cenione imprezy sportowe o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim.

– 27. Wyścig Rowerów Górskich 15 km – 25 maja (sobota)
– 15. Jaworzno Triathlon „Stalowy Sokół” – 7 września (sobota)
– 28. Międzynarodowy Bieg Uliczny 15 km i Bieg Rekreacyjny 10 km – 21 września (sobota)

Imprezy są dostępne dla wszystkich chętnych, którzy nie boją się sportowych wyzwań. Zgłoszenia dostępne pod linkami:

  • Wyścig Rowerów Górskich 15 km – TUTAJ
  • Triathlon „Stalowy Sokół” – TUTAJ
  • Międzynarodowy Bieg Uliczny – TUTAJ

Wyścig Rowerów Górskich 15 km – OWR „Sosina”. Zawody są jedną z najstarszych imprez cyklicznych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Historia rowerowych zmagań sięga końcówki XX wieku, a na przestrzeni lat przeszły one wiele modyfikacji, włącznie ze zmianą miejsca ich rozgrywania. Obecnie Wyścig Rowerów Górskich stoi na najwyższym poziomie organizacyjnym, a oprócz zaawansowanej logistyki i zaplecza, zawodnicy biorący udział w imprezie mogą także liczyć na profesjonalnie przygotowaną trasę w ciekawym i urozmaiconym terenie. Oprócz klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn przygotowano 6 męskich kategorii wiekowych oraz 4 kategorie wiekowe kobiet. Dodatkową kategorią jest odrębna klasyfikacja mieszkańców oraz mieszkanek Jaworzna. Zmienił się też dystans zawodów – od roku 2022 (26 edycji) wynosi teraz 15, a nie jak wcześniej 10 kilometrów, co zwiększyło stopień trudności i uatrakcyjniło trasę.
Więcej o imprezie → TUTAJ

Triathlon Stalowy Sokół – OWR Sosina. To dynamicznie rozwijająca się w naszym kraju dyscyplina sportowa. Zawodnicy, by dotrzeć do mety, muszą przepłynąć 400 metrów w zalewie Sosina, przejechać rowerem leśnymi szlakami 10 km od Sosiny w kierunku Ciężkowic i z powrotem, na końcu zaś czeka na nich bieg crossowy na dystansie 3 km z metą na polu namiotowym Sosina. Zawody odbywają w 4 kategoriach męskich oraz 4 kobiecych. Dodatkową kategorią objęci są zawodnicy mieszkający w naszym mieście (osobno kobiety i mężczyźni). Impreza ma swój klimat i jest chwalona przez uczestników jako niezapomniana przygoda. Ze względu na krótkie dystanse poszczególnych dyscyplin jest ją w stanie ukończyć każda wysportowana osoba. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.
Więcej o imprezie → TUTAJ

Międzynarodowy Bieg Uliczny – 15km, Bieg Rekreacyjny 10 km – stadion MCKiS ul. Krakowska. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie jest organizowany od 1996 roku. Jest imprezą znaną w całej Polsce oraz za granicą i cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy. Co roku gościmy wielu biegaczy z zagranicy, a najczęściej na starcie stają reprezentacje z Kenii, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, Niemiec i Węgier. Bardzo cieszy rosnąca liczba biegaczy z Jaworzna, którzy są największą grupą w naszej imprezie. Przy organizacji imprezy i zabezpieczeniu trasy wykorzystujemy wszelkie dostępne, nowoczesne systemy, jakie są oferowane w Polsce. Od kilku lat dystans główny 15 km został uzupełniony o krótszą trasę, która od edycji 2020, ma długość 10 km. Jest to ukłon w stronę zawodników początkujących w trenowaniu biegów długodystansowych i spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem miłośników biegania.
Międzynarodowy Bieg Uliczny 15 km i 10 km to największa impreza sportowa dla profesjonalistów i amatorów w Jaworznie. Już od czterech lat (od edycji 2021) bieg wchodzi w skład większego przedsięwzięcia – Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy.
Więcej o imprezie → TUTAJ

Zobacz także: