Sekcja lekkiej atletyki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie prowadzi nabór dla wszystkich osób, które chcą spróbować swoich sił jako biegacze, sprinterzy, kulomioci czy młociarze itp. Nabór odbywa się dla dwóch grup: dzieci i młodzieży z roczników 2008-2012 oraz osób z rocznika 2007 i starszych.

– W ramach zajęć oferujemy treningi ogólnorozwojowe i ukierunkowane na konkurencje biegowe, skocznościowe oraz rzutowe – podkreśla Grzegorz Gębski z działu sportu jaworznickiego MCKiS-u. – Zajęcia dla roczników 2008-2012 odbywają się w poniedziałki w godz. 16-18 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Promiennej 65, w czwartki w godz. 16-17.30 i w piątki w godz. 15.30-17 w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Leśnej 45. Zawodnicy z roczników 2007 i starsi mają treningi od poniedziałku do czwartku od godz. 15 do 18 w CKZiU. Zajęcia są bezpłatne – informuje.

MCKiS-u posiada sekcję lekkoatletyczną od czasu, gdy przed kilkoma laty została ona przeniesiona z Klubu Sportowego „Energetyk”. Od początku szkoleniem młodych lekkoatletów zajmował się trener Józef Bednarczyk, pod którego opieką trenowało wielu uzdolnionych jaworznickich sportowców. Na przestrzeni lat zawodnicy MCKiS-u dopisywali do medalowej puli liczne trofea, które zdobywali na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Na przykład Dominik Mocherek został mistrzem Polski juniorów w pchnięciu kulą i wicemistrzem w rzucie dyskiem. Dawid Walowski zdobył m.in. mistrzostwo Polski juniorów na 800 metrów i wicemistrzostwo Polski seniorów na 1500 m w hali. Łukasz Hałat wywalczył natomiast brązowy medal w rzucie oszczepem mistrzostw Polski juniorów.

Sukcesy odnosili także, i nadal odnoszą, tacy zawodnicy jak m.in. Piotr Kuzak, Paulina Gaj, Adrianna Olechno, Julia Frąckowiak, Dominik Kosiór czy Adam Kukuła.

W lekkoatletycznych zawodach bierze udział, z wielkimi sukcesami, były już trener jaworznickich sportowców Józef Bednarczyk. W ubiegłym roku szkoleniowiec został poczwórnym mistrzem Europy w rzutach nietypowych w niemieckim Jüterbogu. Wywalczył mistrzostwo w takich konkurencjach jak rzut dyskiem, rzut piłką, schockorama (rzut kulami o różnej wadze) i rzut ciężarem jednorącz.

Obecnie trenerem jaworznickich lekkoatletów jest Piotr Kuzak, który również może pochwalić się licznymi sukcesami na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Do jego ostatnich osiągnięć należą pobite przez niego, na halowych zawodach w Czechach, rekordy życiowe, m.in. podczas biegu na 60 m. Rekord Piotra Kuzaka wyniósł tam 7,14 sekundy. Jaworznicki trener startował też w biegu na 150 m, gdzie mimo trudnego drugiego toru zwyciężył w swojej serii i ustanowił dla siebie kolejną życiówkę – 17,36 sekundy.

Więcej informacji o naborze do sekcji lekkiej atletyki można uzyskać w dziale sportu MCKiS pod numerem telefonu 32 745 10 30 wew. 84.