Jaworznicki Klub Bokserski JaworTeam kontynuuje organizację sparingów, na które zaprasza pięściarzy z całego regionu. Pojedynki dla miłośników boksu odbywają się w hali sportowej MCKiS na Leopoldzie. Ostatnie miały miejsce pod koniec stycznia i wzięło w nich udział prawie 30 zawodników, chcących, jak mówią organizatorzy wydarzenia, wymienić bokserskie uprzejmości. – W tym bokserskim spotkaniu uczestniczyli zawodnicy klubu Czapla Boxing Team, szkoleni przez trenera Daniela Pilca, a także pięściarze z Mysłowic, podopieczni trenera Krzysztofa Kowalskiego. Nie zawiódł również zaprzyjaźniony Klub Sportowy Sparta Jaworzno, którego zawodnicy systematycznie pojawiają się na naszych sesjach sparingowych – podkreślają członkowie JaworTeamu.

Cykl pn. „Boxing Sparring Friday” odbywa się od jesieni ubiegłego roku. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na ringu. W sparingach biorą udział zarówno amatorzy, jak i zawodowi bokserzy, a także sportowcy trenujący inne sporty walki.

Walczą na dwóch wydzielonych matach, imitujących bokserskie ringi. Zmagania są sędziowane przez wykwalifikowanych sędziów. Zwycięzcy nie są jednak wyłaniani. Najważniejsza jest wymiana doświadczeń.

AZ-H

W ostatnim sparingowym spotkaniu wzięło udział prawie 30 zawodników | fot. Alicja Pawłowska

Zobacz także: