Miłośniczki aktywnego trybu życia znów będą mogły świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet na sportowo. W sobotę, 4 marca, odbędzie się bowiem druga edycja „Piątki” dla Kobiet. Imprezę zorganizuje Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Zapisy odbywają się elektronicznie i potrwają do 26 lutego.

– W ramach „Piątki” dla Kobiet uczestniczki będą mogły wybrać sportową rywalizację w biegu na 5 km lub rekreacyjne przejście nordic walking na tym samym dystansie, w niezwykle ciekawym krajobrazowo terenie, wokół zbiornika wodnego Sosina – podkreśla Radosław Lemański z działu sportu MCKiS Jaworzno. – W biegu będzie mogło wziąć udział do 150 zawodniczek. Zapisy odbywają się poprzez strony www.mckis.jaworzno.pl oraz www.timing4u.pl. W marszu nordic walking limit uczestniczek wynosi 100. W tym przypadku można się zapisać przez stronę www.mckis.jaworzno.pl. Start w obu przypadkach jest bezpłatny – informuje.

Zgodnie z nazwą imprezy, zarówno biegaczki, jak i chodziarki, będą miały do pokonania 5 km. Trasa, podobnie jak rok temu, będzie wiodła wokół zalewu. Nie będzie zamknięta dla innych użytkowników.

Start i meta będą zlokalizowane w pobliżu strefy sportowej przy dolnym parkingu. Biuro zawodów będzie czynne w godz. 9-10.35 dla biegaczek i 9-11 dla uczestniczek marszu z kijkami. Bieg rozpocznie się o godz. 11. Marsz nordic walking wystartuje 15 minut później. Jego uczestniczki staną na nim z własnymi kijkami (nie będzie możliwości wypożyczenia sprzętu). Chodziarska część imprezy będzie mieć charakter rekreacyjny, co oznacza, że nie będzie wyścigiem. Każda uczestniczka, która dotrze na metę, otrzyma pamiątkowy medal.

Najszybsze biegaczki otrzymają bony podarunkowe. Klasyfikacja będzie prowadzona w kat. open i z podziałem na wiek: K16 to kategoria dla pań od 16. do 35. roku życia (roczniki 2007-1988), K36 – biegaczki, mające od 36 do 49 lat (roczniki 1987-1974), K50: kobiety, która mają 50 lat i więcej (1973 i starsze). Laureatki klasyfikacji generalnej nie będą dodatkowo nagradzane w klasyfikacjach wiekowych. Dekoracja odbędzie się około godz. 12.

– Zapraszamy do udziału w „Piątce” mieszkanki całego regionu, które mają minimum 16 lat. Będzie to już druga edycja tej sportowej imprezy. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 120 uczestniczek. Co ciekawe, połowa z nich przyjechała do Jaworzna z innych miejscowości, m.in. z Krakowa, Gliwic, Sosnowca i Bytomia – podkreśla Dariusz Chrapek, wicedyrektor ds. sportu MCKiS Jaworzno.

W tamtym roku w klasyfikacji generalnej wygrała jaworznicka biegaczka, Paulina Gaj, z sekcji lekkiej atletyki jaworznickiego MCKiS-u.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Rok temu odbyła się pierwsza edycja „Piątki” | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: