Ani II-ligowi koszykarze, ani I-ligowi siatkarze MCKiS nie są w tym sezonie stawiani w gronie najsilniejszych ekip w swoich rozgrywkach. W ubiegły weekend obie drużyny potwierdziły jednak, że nie zamierzają być chłopcami do bicia i po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się w meczach z faworyzowanymi rywalami.

Młodzi siatkarze MCKiS w minionej kolejce ligowej pojechali na mecz do Suwałk. Jak się okazało, długa podróż nie osłabiła ich woli walki i po raz kolejny zaserwowali obserwatorom prawdziwy siatkarski horror.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy przy głośnym dopingu sporej rzeszy swoich kibiców od początku kontrolowali seta i łatwo wygrali 25:14. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to jaworznianie utrzymywali niewielką, ale stabilną przewagę, wygrywając ostatecznie 25:20. Kolejne dwa sety to bardzo wyrównana gra, w której żadna z ekip nie była w stanie zaznaczyć swojej dominacji. W efekcie wyniki na styku – najpierw 25:22 dla Ślepska, następnie na przewagi dla MCKiS-u 29:27. To oznaczało, że o końcowym wyniku, podobnie jak tydzień wcześniej w meczu MCKiS ze Stalą Nysa, zadecyduje tie-break. Niestety, piąty set także tym razem ułożył się po myśli rywali, którzy wygrali tę partię 15:12 i cały mecz 3:2. Mimo porażki należy podkreślić, że naszym siatkarzom ponownie udało się wywalczyć jeden, bardzo cenny punkt w spotkaniu z faworyzowanymi rywalami. A to może okazać się bardzo ważne na finiszu rozgrywek.

Jeszcze lepiej w ubiegłą sobotę zaprezentowali się koszykarze MCKiS, którzy sprawili nie lada niespodziankę w Bytomiu, pokonując tamtejszą Polonię 72:59.

Lepiej spotkanie rozpoczęli faworyzowani gospodarze, którzy agresywnie ruszyli do ataku i szybko objęli prowadzenie 8:0. Jaworznianie przebudzili się dopiero po 5 minutach gry, kiedy to zdobyli swoje pierwsze punkty. Od tego momentu cała gra MCKiS-u wyraźnie się poprawiła zarówno w obronie, jak i w ataku. Starty z pierwszej kwarty (9:15) Sokoły w pełni odrobiły w drugiej ćwiartce (18:10) i do przerwy jaworznianie uzyskali dwupunktowe prowadzenie 27:25. Po przerwie mogliśmy oglądać MCKiS w najlepszym wydaniu! Agresywna,
zespołowa defensywa; konsekwentny, różnorodny atak pozycyjny oraz szybkie kontrataki pozwalały powiększać przewagę punktową i kontrolować grę. Ostatecznie jaworznianie wygrali mecz i odnieśli swoje piąte zwycięstwo w siedmiu meczach! W najbliższą sobotę (10 listopada) koszykarze rozegrają kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z Zagłębiem Sosnowiec, a siatkarze będą podejmować we własnej hali drużynę Exact Systems Norwid Częstochowa.