Wspiera boks

4 listopada podczas meczu bokserskiego pomiędzy JKB JaworTeam a BC Nitra ze Słowacji specjalną nagrodę z rąk Włodzimierza Kromki, prezesa klubu odebrał Janusz Łach, prezes Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Szef JTBS został w ten sposób wyróżniony za wspieranie jaworznickiego boksu.

Rocznicowe fechtowanie

Szermierze z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Ratownik Górniczy wzięli udział w XIV Drużynowych Integracyjnych Zawodach Szermierczych w Szpadzie. Zawody wpisywały się w tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zgodnie z regulaminem skład drużyn był losowany tuż przed zawodami. Każda z grup liczyła po trzech szermierzy. Los zadecydował o tym, że dwóch szermierzy Fundacji, Mateusz Proksa i Szymon Lazar, walczyło w jednej drużynie. Panowie zajęli 9. miejsce. Drużyna Darii Haręzy ukończyła zawody na 6. pozycji, a grupa Kazimierza Frąca uplasowała się na 5. miejscu.

Uczestnicy libacji zaatakowali policjantów

Dwaj jaworznianie odpowiedzą za czynną napaść na policjanta i znieważenie. Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Policjanci interweniowali w osiedlu Stara Huta, gdzie czterech mężczyzn piło alkohol. Podczas interwencji 19-letni jaworznianin zachowywał się agresywnie i był wulgarny. Policjanci postanowili odizolować go od reszty towarzystwa i zaprowadzić do radiowozu. Wtedy doszło do szarpaniny. Dwóch mężczyzn zaatakowało mundurowych. W konsekwencji 19-latek i jego 24-letni kompan trafili do aresztu.

Liczą straty

Panel fotowoltaniczny oraz sterowniki Wodociągów Jaworzno padły łupem wandali i złodziei. Pracownicy Wodociągów w poniedziałek, 6 listopada, powiadomili o sprawie jaworznickich stróży prawa.

Skradzione zostały urządzenia warte kilka tysięcy złotych, a służące między innymi do kontroli i mierzenia poziomu przepływów ścieków w kanele przelewowym Lonty. Pozostała infrastruktura zniszczona została przez nieznanych sprawców – informują wodociągowcy.

Tekst: GD

Zobacz także: