W Wielką Sobotę jaworzniccy piłkarze mieli wiele powodów do radości. Wszystkie drużyny wygrały swoje mecze ligowe.

Tym razem najwięcej punktów zdobyła Victoria 1918 Jaworzno. Biało-zieloni przed własną publicznością gładko pokonali zespół LKS Naroże Juszczyn 4:0. Mecz wyjątkowo odbył się na stadionie “Azotania”. W pierwszej połowie spotkania nie padł ani jeden gol. Podopieczni trenera Tomasza Kijewskiego dopiero w drugiej połowie meczu “zbombardowali” bramkę przeciwnika. Drogę do siatki przeciwnika otworzyła samobójcza bramka w 57 minucie spotkania. Autorami kolejnych trzech goli byli jaworznianie: Kamil Majka (59 minuta), Marcin Smarzyński (61 min.) i Mariusz Suwaj (70 min.). Po tej wygranej biało-zieloni wskoczyli na fotel wicelidera tabeli.

Kolejne spotkanie Victoria rozegra na wyjeździe z drużyną UKS KS Chełmek zajmującą trzecie miejsce w tabeli. Mecz odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia o godz. 16.00 na Stadionie KS Chełmek.

Nie ma jednak wątpliwości, że w tej kolejce najwięcej powodów do radości mieli piłkarze Szczakowianki Jaworzno. Biało-czerwoni w końcu przełamali złą passę i zaliczyli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Szczakowianka przed własną publicznością pokonała 2:0 Spartę Lubliniec. Pierwszy celny strzał na bramkę rywala padł w 7 minucie spotkania. Bramkę dla Szczakowianki zdobył Adam Janeczko. Na następnego gola kibice musieli poczekać. W 62 minucie spotkania strzelił go Daniel Niedzielski. Podopieczni trenera Szymona Stawowego powoli odrabiają straty, ale nadal, teraz z dorobkiem 10 punktów, zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Już w najbliższą sobotę Szczakowiankę czeka wyjazdowe starcie z Polonią Poraj. Początek spotkania o godz. 17.00.

Po ostatniej porażce w Sosnowcu piłkarze Zgody Byczyna szybko wrócili do siebie i swojego poziomu gry. Podopieczni trenera Jacka Skopowskiego, na własnym boisku, pokonali wicelidera tabeli Błękitnych Sarnów 2:1. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Drużyny walczyły o cenne punkty. Już w 14 minucie padła pierwsza bramka dla Zgody zdobyta przez Tomasza Smreczaka. Drugiego gola dla jaworznian strzelił Łukasz Przebindowski w 70 minucie gry.

Swoje kolejne spotkanie Zgoda rozegra w sobotę, 7 kwietnia, na wyjeździe, z ekipą MKS Ujejsce.

Piłkarze Ciężkowianki Jaworzno również stanęli na wysokości zadania. Podopieczni Wojciecha Tomasiewicza, na wyjeździe, pewnie pokonali swoich rywali. Mecz Ciężkowianki z Błyskawicą Myślachowice zakończył się wynikiem 3:1. Jaworznianie w całym spotkaniu dominowali nad przeciwnikiem. Bramki dla Ciężkowianki zdobyli: Damian Radomski, Mariusz Biel i Paweł Miziński.

W sobotę, 7 kwietnia o godz. 16.00 podopieczni trenera Tomasiewicza zmierzą się przed własną publicznością z Arką Babice.