4 maja ruszyła rejestracja zawodników, którzy powalczą podczas 42. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie. Zawodnicy rywalizować będą w dniach 4-6 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum naszego miasta.

Organizatorami tego wydarzenia są jaworznicki Klub Sportowy „Wolant” i Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Imprezę mamy już właściwie dopiętą w każdym szczególe. Spodziewamy się ponad 200 zawodników z całej Polski. Na każdego uczestnika czekają świeżo wyremontowana hala sportowa, atrakcyjne nagrody, cała masa sportowych emocji i kilka niespodzianek – podkreśla Dariusz Opatrzyk, zawodnik i prezes „Wolanta”. – To pierwsza tej rangi badmintonowa impreza w Jaworznie. Bardzo się cieszymy, że możemy ją zorganizować. To dla nas ogromny zaszczyt – dodaje.

Uroczyste otwarcie mistrzostw Polski przewidziane jest na sobotę, 5 czerwca i odbędzie się o godz. 11.30, ale badmintonowe zmagania rozpoczną się już dzień wcześniej (dokładny czas rozpoczęcia mistrzostw zostanie podany przez sędziego głównego najpóźniej na 6 dni przed rozpoczęciem turnieju). W sobotę i niedzielę gracze staną na boiskach o godz. 9.00.

Mecze odbędą się w kilku kategoriach: pojedynczej mężczyzn, pojedynczej kobiet, podwójnej mężczyzn, podwójnej kobiet i kategorii mieszanej, czyli w tzw. mikstach. Zawodnicy zostaną podzieleni również według wieku (każda kategoria liczona będzie co pięć lat).

Jaworzniccy zawodnicy z KS Wolant mają spore szanse na zajęcie medalowych miejsc. W ubiegłym roku na mistrzostwach Polski w Sianowie badmintoniści z naszego miasta zdobyli cztery brązowe medale w kategoriach: debel kobiet 25+, debel mężczyzn 35+ oraz singiel kobiet i gra mixtowa 60+.

Honorowy patronat nad zbliżającą się imprezą objęli Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, Dariusz Starzycki, wicemarszałek woj. śląskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.

Anna Zielonka-Hałczyńska

W zeszłym roku w hali odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Badmintonie | fot. Archiwum MCKiS