Instruktorzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zapraszają na zajęcia prowadzone w placówkach tej instytucji. Są jeszcze wolne miejsca. Wśród propozycji na jesienne popołudnia są zajęcia taneczne, fitness, plastyczne. W ofercie znajdzie się też co nieco dla amatorów kina.

Wystartowały już zajęcia „Piękna sylwetka”. O figury uczestników zadba Judyta Fidzińska, instruktorka MCKiS, która prowadzi zajęcia fitness. W poniedziałki odbywają się one w klubie Strażak (I grupa o godz. 16.30, II grupa 17.45). We wtorki poćwiczyć można w Domu Kultury w Szczakowej. Zajęcia rozpoczynają się tam o 17.45. W środy Judyta zachęca do aktywności w klubie Strażak. Start o godz. 10. W czwartki o piękną sylwetkę zadbać można w Domu Kultury w Szczakowej (początek o 17.45), a w piątki w klubie Niko w Byczynie. Tutaj zajęcia też rozpoczynają się o godz. 17.45. W zajęciach uczestniczyć mogą osoby, które dopiero decydują się na regularną aktywność fizyczną oraz takie, które od dawna uprawiają sport.

Dla pań i panów, którzy kochają taniec, Judyta Fidzińska przygotowała zajęcia „Roztańczeni”. Na spotkaniach uczestnicy poznają podstawy tańca towarzyskiego i użytkowego. Tańczyć można w parach oraz solo. Zajęcia odbywają się w środy od godz. 16 do 17 w klubie MCKiS Strażak.

Zajęcia artystyczne pozwalają rozwijać talent i wyobraźnię | fot. Angelina Więckowska

Jest też propozycja dla dzieci. W Domu Kultury w Szczakowej we wtorki i czwartki od godziny 16 odbywają się zajęcia sekcji mażoretek dla dziewcząt w wieku 7-13 lat. Zespół mażoretek, pod nazwą „Furia”, występuje na pokazach estradowych i ulicznych paradach, prezentując układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestry dętej. Żonglują przy tym pałeczkami mażoretkowymi, tzw. batonami. Charakterystyczne dla mażoretek są stroje, zawierające elementy umundurowania galowego. W czwartek, 7 października, odbędzie się trening otwarty dla dziewczynek chętnych wstąpić do sekcji mażoretek.

Od 8 października w klubie Niko w Byczynie prowadzone będą odpłatne lekcje hip-hopu dla dzieci. W zajęciach udział mogą wziąć mali tancerze od 7. roku życia. – Zachęcam do udziału w zajęciach. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że na zajęcia obowiązują zapisy – mówi Judyta Fidzińska.

Taneczne propozycje przygotowała też Aneta Szczyrzyca, instruktorka MCKiS, która specjalizuje się w zajęciach fitness i tańcu hip-hopowym. Regularnie spotyka się z seniorami i dba o ich kondycję i dobre nastroje. Jej zajęcia pozytywnie wpływają na umysł i ciało. Zapamiętać trzeba choreografię i włożyć sporo wysiłku w jej wytańczenie.

Aneta Szczyrzyca zaprasza również na Aerobik Seniora – Piękna Sylwetka. Zajęcia odbywają się w hali na Osiedlu Stałym, w poniedziałki. Pierwsza grupa zaczyna o godzinie 9, druga o 10, a trzecia o 11. Czwarta grupa trenuje w czwartki w klubie Strażak. Początek tych zajęć wyznaczono na 14.30.

Castingi do grup tanecznych w stylu hip-hop, prowadzonych przez Anetę Szczyrzycę, są w toku, a dziś, 30 września, odbędą się jeszcze castingi do grup: MINI-STARS (dzieci 6-8 lat) i STARS- JUNIOR (dzieci i młodzież w wieku 8-11 lat) o godzinie 16.30 oraz ANGELS SQUAD (dorośli 20+, 30+,40+) o godzinie 18. Prezentacja talentów odbędzie się w Hali Sportowej MCKiS w Jaworznie na Osiedlu Stałym, przy ul. Inwalidów Wojennych 18, w sali lustrzanej na I piętrze.

– Mam jeszcze wolne miejsca w grupach STARS INSIDE i ANGELS SQUAD. Zainteresowanych zajęciami tanecznymi i ciekawymi choreografiami zapraszam do kontaktu – zachęca instruktorka MCKiS.

Zainteresowani dzwonić mogą pod numer 508 217 271.

Aneta Szczyrzyca na zajęcia zaprasza też miłośników języka. To właśnie ona prowadzi w MCKiS Klub Miłośników Scrabbli. We wtorki w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym w scrabble grają dzieci i młodzież o godzinie 17. Od godziny 17 do 19.30 swoich sił spróbować mogą też dorośli. W środę o godzinie 14 w scrabble zagramy w klubie Gigant.

Katarzyna Pokuta zaprasza na zajęcia do Pracowni Animacji Poklatkowej | fot. Andrzej Pokuta

MCKiS wśród propozycji ma też zajęcia artystyczne. Angelina Więckowska zaprasza do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rysunek i malarstwo to propozycje skierowane do osób dorosłych. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w środy w godzinach 9 do 12. Zajęcia są odpłatne. Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki. Więcej informacji na temat zajęć można uzyskać u ich organizatorki, pod numerem tel. 32 617 75 38.
We wrześniu ruszyła też Pracownia Animacji Poklatkowej MCKiS w Jaworznie. Zajęcia będą odbywać się we wtorki o godzinie 16. – Zajęcia pomagają rozwijać wyobraźnię, kreatywność, swobodę twórczą, umiejętność tworzenia animacji filmowych. Zapewniają też dobrą zabawę – mówi Katarzyna Pokuta z MCKiS.

Osoby, które chciałyby dołączyć do grupy, mogą dzownić pod numer telefonu 501 205 221. Liczba wolnych miejsc jest ograniczona.

Natalia Czeleń

Uczestnicy zajęć tanecznych MCKiS mogą często prezentować efekty swojej ciężkiej pracy na jaworznickich piknikach | fot. Aneta Szczyrzyca