Spotykają się po 25 latach, aby wspominać czasy studenckie, a przy okazji rozwiązać tajemnicę śmierci kolegi ze studiów.

Taką oto historię opowiadają na scenie bohaterki spektaklu, który już jutro, 5 czerwca, będzie miał swoją premierę w Młodzieżowym Domu Kultury.

„Grzebień zielony” to zabawny spektakl przeplatany piosenkami z czasów młodości bohaterek. Widzowie będą mieli okazję wysłuchać przebojów m.in. Boba Dylana, Janis Joplin, Okudżawy. Bilety można jeszcze nabyć tuż przed spektaklem.

Tydzień później aktorzy Teatru Oddzielnego przedstawią kolejną premierę – „Jak żyć bez Ciebie, Ojcze”, spektakl poświęcony Janowi Pawłowi II z okazji minionej w zeszłym roku setnej rocznicy urodzin. Będzie to wzruszająca opowieść o jego życiu, od narodzin po wybór na papieski tron, o znaczeniu jego nauki w ciągu ostatnich 15 lat od jego śmierci. Również i ten spektakl przeplatany będzie pięknymi piosenkami w wykonaniu wokalistów i chóru dziecięcego. „Jak żyć bez Ciebie Ojcze” można będzie zobaczyć 12 czerwca.

Dzień później premiera musicalu „Mamma Mia!”, 25 młodych aktorów, największe przeboje zespołu ABBA, 11 układów tanecznych. – Na scenie będzie energetycznie, dynamicznie, kolorowo. Młodzi artyści wcielają się w bohaterów filmu o tym samym tytule, śpiewają piosenki w wielogłosie, wykonują skomplikowane układy choreograficzne. Myślę, że każdemu w każdym wieku spodoba się ten musical – mówi Ewa Szpak, reżyser musicalu i nasza redakcyjna koleżanka. Bilety na ten spektakl, który będzie grany 13 czerwca o 16 i 18.30, powoli się kończą, dlatego warto już je rezerwować.

Ostatnia premiera w wykonaniu młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury adresowana jest przede wszystkim do najmłodszej widowni. To historia księcia, któremu przyśni się piękna kobieta o jasnych włosach, chabrowych oczach. Wyrusza więc w świat w poszukiwaniu owej niewiasty, a którą ostatecznie okazuje się Kopciuszek. Ten spektakl oparty na motywach baśni o Kopciuszku przygotowali najmłodsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Dzieci, nawet i w wieku przedszkolnym, w pełni zaangażowane, będą tańczyć, śpiewać. Od paru tygodni młodzi artyści ćwiczyli choreografię do układu motyli, myszek , kwiatów. Pracowali nad piosenkami. Są bardzo zmotywowani i zdyscyplinowani. Już nie mogą się doczekać, kiedy pokażą efekty swojej pracy – twierdzi Ewa Szpak, reżyser spektaklu. Musical „W poszukiwaniu Kopciuszka” będzie można obejrzeć 21 i 22 czerwca.

Bilety do wszystkich spektakli dostępne są w kawiarence Arete w Młodzieżowym Domu Kultury.

Grażyna Dębała

Ostatnie próby i… 13 czerwca premiera „Mamma Mii” | fot. Iwona Pilarz