Dwie godziny, około 14 tysięcy podbić, bez najmniejszego błędu. Jaworznianin Dawid „Ziomal” Ziomek bezbłędnie wykonał zadanie, które wziął sobie za cel, by pomóc małej Jowitce Jochymek z Jaworzna.

Żonglując piłką nożną, dotarł w poniedziałek, 31 maja, nad Morskie Oko, startując z parkingu u podnóża tego tatrzańskiego jeziora. – To był naprawdę duży wysiłek, ale dałem radę. Dotarłem do Morskiego Oka bez żadnej przerwy. Piłka ani razu nie spadła na ziemię – przyznaje sportowiec. – Mam nadzieję, że dzięki akcji zbiórka dla Jowitki nabierze tempa – podkreśla.

Wkopując piłkę nad Morskie Oko, przyciągnął uwagę internautów do zbiórki pieniędzy na leczenie chorej na białaczkę limfoblastyczną 4,5-letniej jaworznianki. Kwesta odbywa się na portalu zrzutka.pl i ma numer ID: ftpgs8. Tam można dowiedzieć się więcej o losach Jowitki.

Relację z wyczynu pana Dawida można obejrzeć w serwisie YouTube, wpisując w wyszukiwarce frazę „Żonglując piłką, szedł do Morskiego Oka”. Na filmie widać, jak jaworznianin żongluje, nie zważając na pogodę. Nie przerwał swoich zmagań nawet, gdy zaczął padać deszcz ze śniegiem. A na mecie, mimo zmęczenia, dał jeszcze popis trików piłkarskich.

Dawid Ziomek jest jednym z najlepszych polskich specjalistów od trików piłkarskich, które łączy z elementami tańca break dance, w ramach dyscypliny pn. freestyle football. Za jej twórcę uważa się Diega Maradonę. Pan Dawid już nie raz prezentował swój talent w Polsce i zagranicą i zdobywał wysokie miejsca w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wziął też udział ze swoją grupą R-Style w IX edycji programu „Mam Talent!”.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Dawid „Ziomal” Ziomek 2 godz. żonglował piłką w drodze nad Morskie Oko | fot. Bartłomiej Jurecki