Drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu awansowali do 1 ligi !!!

Podopieczni Mariusza Łozińskiego awans wywalczyli wygrywając finałowy turniej, który rozgrywany był w Rybniku, w dniach 23 – 27 maja br. W grupie eliminacyjnej finałowych zmagań nasz zespół pokonał gospodarzy TS Volley Rybnik 3 – 1 i Energę Net Ostrołęka 3 – 1. W grupie finałowej, w swoim trzecim meczu turnieju jaworznianie wygrali z głogowskim Chrobrym 3 – 1. Po tym zwycięstwie podopiecznym Łozińskiego do awansu potrzebne były dwa wygrane sety w ostatnim, turniejowym meczu z UKS Mickiewicz Kluczbork. Po trzech setach niedzielnego meczu z Mickiewiczem było już pewne, że jaworznianie wracają do 1 ligi prowadzili bowiem 2 – 1 i mogli cieszyć się z awansu !!! Kolejne dwa sety padły łupem drużyny z Kluczborka, która ostatecznie wygrała niedzielny mecz z jaworznianami 3 – 2 i razem z naszym zespołem mogła cieszyć się z upragnionego awansu.

Po pięciu latach przerwy wracamy więc na pierwszoligowe parkiety !!! Awans do 1 ligi wywalczyli:

Karol Borończyk, Bartosz Dzierżanowski, Jakub Grzegolec, Bartosz Schmidt, Grzegorz Surma, Mariusz Syguła, Dariusz Syguła, Adam Szymczak, Paweł Zawadzki, Damian Zborowski, Damian Miller, Paweł Żeliński, Dawid Żłobecki, Mateusz Pietras. Funkcję fizjoterapeuty pełnił Roch Cieszyński, a trenerem drużyny był Mariusz Łoziński.