W piątek 26 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 odbyła się 3. runda Grand Prix w Szachach im. Władysława Winiarczyka.

Udział w rozgrywkach wzięło 75 zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce w zawodach rozegranych w trzech edycjach zajmuje Igor Musiał, który uskładał w sumie 22,5 punktu. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Siedliński, zdobywając 20 punktów, natomiast na trzecim miejscu plasuje się Jolanta Guzik z wynikiem 19,5 punktu. Kolejne zawody zostały zaplanowane na piątek 17 maja.

Zawody składają się z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną odbywają się od 16 lutego aż do 22 listopada 2024 roku, kiedy to nastąpi ostatnia finałowa rozgrywka, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonimy najlepszych szachistów w naszym mieście.

Przypominamy, iż w Grand Prix Jaworzna mogą brać udział wszyscy chętni szachiści – nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich turniejach, gdyż do klasyfikacji zaliczane są tylko wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem systemu chessarbiter.com najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Również w tych zawodach za udział w Grand Prix organizator nie pobiera wpisowego. Wszelkich informacji w sprawie Grand Prix również udziela Jolanta Guzik pod numerem telefonu tel.: 609-554-126.

Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym na stronie www.mckis.jaworzno.pl/klubszachowy.

Klasyfikacja Generalna po III edycji znajduje się TUTAJ.

Zobacz także: