Klub Szachowy MCKiS

Jaworznicki Klub Szachowy MCKiS Jaworzno prowadzi swoją działalność od 1991 roku. Systematyczne szkolenie, realizowane przez trenerów od szeregu lat, przynosi bardzo pozytywne efekty. Miarą wieloletniej pracy są coraz większe sukcesy w rozgrywkach ligowych, turniejach szachowych krajowych i zagranicznych oraz Mistrzostwach Polski i Śląska.

Sekcja od wielu lat jest organizatorem rywalizacji szachowej na terenie Jaworzna na wielu poziomach rozgrywkowych. Wśród imprez, które cieszą się największym powodzeniem można wymienić: Grand Prix Jaworzna w szachach, międzynarodowe turnieje szachowe z okazji święta 3. Maja oraz 11. listopada, a także mistrzostwa szkół i przedszkoli.

W obecnym sezonie zespół MCKiS Jaworzno występuje w rozgrywkach II Ligi Ogólnopolskiej oraz Ekstraligi Śląskiej.

Po zakończonym remoncie Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 szachiści wrócili do treningów w tym obiekcie, a dokładnie do nowej sali szachowej znajdującej się na pierwszym piętrze. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu. We wtorki i czwartki szkolą się najmłodsi adepci tej dyscypliny sportowej, w piątki zaś spotykają się bardziej zaawansowani zawodnicy. Dodatkowo w środę, pod okiem doświadczonych trenerów, prowadzone są zajęcia indywidualne dla wyróżniających się, utalentowanych, młodych szachistów.

Zapraszamy miłośników tej królewskiej dyscypliny do wspólnych treningów.

klub-szachowy-mckis

ZESPOŁY ZGŁOSZONE DO ROZGRYWEK LIGOWYCH W SEZONIE 2020/2021

SENIORZY:

  • II LIGA OGÓLNOPOLSKA
  • EKSTRALIGA ŚLĄSKA

OGÓLNODOSTĘPNE SZKOLENIE PODSTAWOWE

Hala Widowiskowo – Sportowa MCKiS, ul. Grunwaldzka 80:

  • wtorek – godz. 16.00 – 19.00,
  • środa – zajęcia indywidualne,
  • czwartek – godz. 16.00 – 19.00,
  • piątek – godz. 16.00 – 19.00.

Opiekun sekcji – Jolanta Guzik

Kontakt:

Informacje Klubu Szachowego MCKiS

  • szachy

Grand Prix Jaworzna w Szachach – wyniki po 6 turniejach!

16/09/2022|Klub szachowy, MCKiS, Sport|

Na dobre trwa już walka w jaworznickich szachowych zmaganiach Grand Prix. Po rozegranych sześciu cyklach turniejowych walka zapowiada się cały czas bardzo emocjonująco. Na chwilę obecną na pozycję lidera ”wskoczył” Maciej Malik, który łącznie na swoim koncie ma [...]

Więcej informacji z Klubu szachowego

Sekcje sportowe MCKiS Jaworzno