W sobotę 11 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Grunwaldzkiej 80 odbyły się finałowe zmagania kolejnej edycji Olimpiady sportowo-rekreacyjnej “Od przedszkolaka do olimpijczyka” im. Adama Kasprzyka odbywającej się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Przedszkolaki miały okazję rywalizować w siedmiu konkurencjach takich jak sztafeta z szarfami, biegi na czworakach, zanieś/przynieś, rzuty woreczkami do celu, sztafeta z pałeczką, skoki dodawane i slalom z pałeczką.

W Finale “B” (o miejsca 6 – 10), który rozpoczął się o godzinie 9, rywalizowały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 14, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 12, oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 14 i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 19.

W tej stawce najlepsze okazało się Przedszkole Miejskie nr 12. Drugą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 4, a na trzecim stopniu podium stanęły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 14. Młodzi zawodnicy i zawodniczki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 14 uplasowały się na miejscu czwartym, a na miejscu piątym swoje zmagania zakończyły dzieciaki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 19.

W Finale “A” (o miejsca 1 – 5), który rozpoczął się o godzinie 11.30, mogliśmy zobaczyć reprezentantów z Przedszkola Miejskiego nr 27, Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 18, Przedszkola Miejskiego nr 10 i Przedszkola Miejskiego nr 7.

Po zakończeniu ostatniej z siedmiu konkurencji i zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że w Finale “A” pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 10, które wyprzedziło reprezentację Przedszkola Miejskiego nr 27 o dwa zwycięskie punkty. Trzecią lokatę wywalczyły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2. Czwarte miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 7, a na piątym stopniu podium rywalizację zakończyły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 18.

Wszyscy uczestnicy sobotniej Olimpiady otrzymali słodycze, pamiątkowe koszulki, dyplomy i puchary ufundowane przez organizatorów Miejskie Centrum Kultury i Sportu i Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Współorganizatorem Olimpiady była Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie.

Głównym aktorom tej rywalizacji, czyli przedszkolakom oraz ich opiekunom, dyrektorom oraz rodzicom i najbliższym dziękujemy za udział i stworzenie fantastycznej atmosfery podczas tej sportowej zabawy.

Zobacz także: