W drugim tygodniu maja Centrum Kulturalno-Społeczne im. Mirosława Ciołczyka zaprosiło dzieci na interdyscyplinarne warsztaty pt.: „Majowe święta” w ramach cyklu „Okruchy historii, okruchy biografii”.

Przygotowana na miejscu wystawa- prezentując w formie infografik podstawowe informacje o Święcie Pracy, Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz o Konstytucji 3 Maja w 233. rocznicę jej uchwalenia — ułatwiła najmłodszym zapoznanie się z tematem.

Mówiono o symbolach narodowych, bliskich sercu każdego Polaka. Wybrzmiał „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Wspólnie zastanawiano się jak w dzisiejszych czasach okazywać patriotyzm. Rozwiązywano zagadki i krzyżówki o Polsce.

Motywem przewodnim części warsztatowej były barwy narodowe, prezentowane przy pomocy różnych technik i na rozmaitych podłożach.

W tle słychać było pieśni o Ojczyźnie, o 3 Maja. Dziewczęta z entuzjazmem zaśpiewały ludową piosenkę „W moim ogródeczku” znaną z wykonania zespołu „Rokiczanka”.

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie Filia Ciężkowice na wystawie wyeksponowane zostały książki, którymi zainteresowali się uczestnicy warsztatów.

Zobacz także: