Od 24 października do 5 listopada zgłaszać można swoje prace w ramach VIII konkursu plastycznego „Pędzlem, nitką i dłutem malowane – pokaż, co potrafisz”. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców Kultury w  Jaworznie, a współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie.

– Konkurs jest otwarty, mogą w nim wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby tworzące – mówi Natalia Urant ze Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa obrazy, grafiki, rysunki czy rzeźby lub hafty. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej jaworznickiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Informacji udziela także Natalia Urant (natalia.urant@gmail.com lub pod nr. tel. 606 350 663) oraz Anna Kłosowicz (pigularka67@tlen.pl i pod nr tel. 518 697 933).

Prace nadsyłać należy na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno z dopiskiem: VIII Konkurs Plastyczny „Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”.

Do udziału w konkursie zgodnie zachęcają artyści skupieni w STK. – To świetna okazja, by pokazać swoje prace szerszej publiczności. Być może zostaną one wyróżnione przez jurorów, a to daje dodatkową motywację do dalszej pracy twórczej. W czasie pokonkursowego wernisażu można też poznać innych miłośników sztuki z całej Polski. Na laureatów czekają atrakcyjne i praktyczne nagrody – zachęca Anna Kłosowicz z STK.

Plastyczny konkurs „Pędzlem, nitką i dłutem malowane – pokaż co potrafisz” organizowany jest z powodzeniem w naszym mieście od wielu lat. Ubiegłoroczna edycja była rekordowa. Napłynęło do niej 115 prac od ponad 60 osób z całej Polski. Jury miało trudne zadanie, poziom był bowiem bardzo wysoki, a artyści zachwycili różnorodnością technik wykonania swoich prac.

Natalia Czeleń

Frekwencja i poziom ubiegłorocznej edycji konkursu plastycznego zaskoczyły organizatorów | fot. Materiały STK