W sąsiedztwie Galeny powstanie park handlowy. Trwają już prace projektowe. Budowa ma się rozpocząć w drugim kwartale tego roku, a pierwsi klienci zakupy w jaworznickim parku handlowym zrobią w pierwszym kwartale roku 2019.

Obiekt będzie miał blisko 3,5 tys. m. kw., a swoje sklepy otworzy tam trzech najemców. Na razie wiadomo, że największą powierzchnię zajmie Decathlon. Będzie to już jedenasty sklep tej marki w naszym regionie. Pozostali najemcy jeszcze nie są znani.

 W sprawie wynajmu pozostałych lokali trwają zaawansowane rozmowy handlowe – zapewnia Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor Marketingu i Komunikacji Grupy P.A. NOVA SA, która zbuduje jaworznicki park handlowy.

Centrum miasta czekają kolejne zmiany. Już teraz trwa tam budowa zadaszonego parkingu dla rowerów. W tym celu przebudowywany jest plac Górników. Zmienia się też wizytówka Jaworzna, czyli Hala Widowiskowo- Sportowa MCKiS-u, która zostanie rozbudowana. Ścisłe centrum miasta zmieni też nowa inwestycja, a na Plantach powstaje park wodny.

Park handlowy stanie między Galeną a ulicą Rzemieślniczą. Aby klienci mogli bezpiecznie poruszać się pomiędzy tymi obiektami, przebudowane zostaną ciągi komunikacyjne między budynkami. Powstanie też parking dla klientów parku. Szacuje się, że dzięki tej inwestycji w mieście przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Generalnym wykonawcą parku handlowego w Jaworznie jest P.A. NOVA SA. Firma od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca P.A. NOVA zajmuje się kompleksowym wykonawstwem obiektów dla sieci handlowych.

W roku 2017 m.in. wybudowała centrum handlowe IKEA w Lublinie, przebudowała market budowlany Globus w Czechach, a także była generalnym wykonawcą centrum komunikacyjno-handlowego w Białymstoku.

Tekst: GD