“Worek” medali i tytuły mistrzowskie wywalczyli dla Jaworzna instruktorzy badmintona, będący trenerami w Klubie Sportowym WOLANT. To efekt świetnych występów jaworznickich zawodników w Mistrzostwach Polski Nauczycieli, Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów Badmintona, które odbyły się 8 grudnia w Staszowie.

Do zmagań w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR zgłosiło się blisko 70 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Badmintoniści rywalizowali w dwóch kategoriach: nauczyciele i pracownicy oświaty oraz trenerzy i instruktorzy.

Nasze miasto reprezentowała czwórka zawodników. Cenne doświadczenie, niestety bez sukcesów indywidualnych, zebrał trenujący w Wolancie Łukasz Bochenek (nauczyciel w CKZiU).

W grze singlowej oraz wspólnie z Katarzyną Michalską w grze mixtowej zakończył swój udział w fazie grupowej. Nieco lepiej poszło boiskowej partnerce Łukasza, Katarzynie Michalskiej (nauczyciel w SP 21 oraz instruktor badmintona w KS WOLANT), która wywalczyła brązowy medal w grze singlowej.

Najlepiej w turniejowych zmaganiach poradzili sobie dwaj inni instruktorzy KS WOLANT. Beata Białek zdobyła srebrny medal w grze deblowej, w parze z Bożeną Wołkowycką (AWF Katowice) oraz złoty w grze mixtowej, wspólnie z Dariuszem Opatrzykiem. Sam Darek dołożył do bogatego zbioru jaworznian kolejne dwa złote medale! Jeden we wspominanej grze mieszanej oraz kolejny w deblowej, w parze z Wojciechem Szczegielniakiem (AZS UŚ Katowice).

Sukcesy seniorskie KS WOLANT uświetnił niedzielnym turniejem mikołajkowym dla dzieci, w którym wzięło udział ponad 40 młodych wielbicieli kometki z Jaworzna, Mysłowic, Sosnowca, Katowic i innych miast woj. śląskiego. W najbliższą niedzielę (16 grudnia) badmintoniści z całego regionu zmierzą się w Jaworznie w III turnieju tegorocznego cyklu Grand Prix w grach podwójnych.

Tekst: MM

Zobacz także: