Zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz trzy odsłony koncertu w wykonaniu orkiestry Zadyrygowani i małych artystów z MDKowskiego Błysku. Tak wyglądały dni otwarte w Młodzieżowym Domu Kultury, które odbyły się w sobotę i niedzielę, 23 i 24 marca. Jaworznicki MDK zaproponował swoim gościom wiele atrakcji.

Instruktorzy placówki zaprosili na zajęcia w rozmaitych kołach zainteresowań, w tym w kole muzycznym, tanecznym, informatycznym, kaligraficznym, ceramicznym i garncarstwa, plastycznym, szachowym, akrobatycznym i na zajęciach, które odbywają się na ściance wspinaczkowej. Z kolei rodzice mogli zrelaksować się w strefach odpoczynku. Odbył się też happening plastyczny, podczas którego dzieci i ich opiekunowie kolorowali kartki z motywami wielkanocnymi, a następnie swoje dzieła przyklejali na wielkoformatową kartę świąteczną. – Nasza córka uczęszcza do MDK na garncarstwo oraz na zajęcia do pana Mariana Folgi. Od nowego roku szkolnego chce też brać udział w zajęciach ceramicznych. Taki dzień otwarty to rewelacyjny pomysł. Nasi synowie z ciekawością przyglądają się, co robi tu ich siostra – podkreślają Izabela i Tomasz Marszałkowie.

Po zakończeniu zajęć w pracowniach MDK, muzyczny koncert dali Zadyrygowani i MDKowski Błysk, czyli grupy prowadzone przez Natalię Smagacz i Ewę Szpak. Młodzi artyści odgrywali krótkie scenki i śpiewali piosenki z filmu „Podróże Pana Kleksa”. Zebrani usłyszeli też takie hity, jak m.in. „Takie tango”, „Szklana pogoda” czy „Za krokiem krok”. Dzieci i młodzież zagrały też dwa koncerty w niedzielę.

AZ-H

Zajęcia w MDK cieszyły się zainteresowaniem małych jaworznian
| fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: