Medale i nowe rekordy życiowe dopisali do swojego konta zawodnicy sekcji lekkiej atletyki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie na halowych mistrzostwach województwa śląskiego. Zmagania odbyły się 27 stycznia w czeskiej Ostrawie.

Brązowe krążki wywalczyli Patryk Górski i Julia Frąckowiak. Pani Julia zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Pan Patryk zajął miejsce na podium w konkurencji pchnięcia kulą. Wraz ze zdobyciem trzeciej pozycji, lekkoatleta ustanowił też nowy rekord sezonu.

Tuż za podium znalazł się z kolei Piotr Kuzak, który jest także trenerem sportowców z jaworznickiej sekcji. Wystartował w biegu na 60 m. Choć w biegu eliminacyjnym napotkał na drobne kłopoty (potknął się), to i tak awansował do finału i po raz trzeci w tym roku poprawił swój rekord życiowy. Dystans przebiegł w 7,09 sekundy. – Zabrakło mi zaledwie 0,09 s do uzyskania minimum na halowe mistrzostwa Polski. To minimum wynosi 7,00 s – przyznaje zawodnik.

W finale biegu na mistrzostwach woj. śląskiego Piotr Kuzak zajął 4 miejsce (do medalu zabrakło mu tylko 0,02 s). Lekkoatleta wystartował też w biegu na 200 m. Przebiegł ten dystans w 22,92 s, poprawiając swój rekord życiowy. Zajął 5 miejsce.

W mistrzostwach wzięła udział też sprinterka, Adrianna Olechno. – W finałowym biegu na 60 m kobiet uplasowała się na 6 miejscu – informuje Piotr Kuzak. – Natomiast Aleksander Kot, startujący na 60 m i 200 m w kategorii juniorów młodszych, ustanowił nowe rekordy życiowe, zbierając tym samym cenne doświadczenie, które, mamy nadzieję, zaowocuje w przyszłości – zaznacza trener.