3:2 wygrali piłkarze Szczakowianki Jaworzno z Przemszą Siewierz w ostatnim meczu tego sezonu. Grająca w pierwszej grupie IV ligi śląskiej drużyna Drwali uplasowała się ostatecznie na 10. miejscu tabeli. W niższych ligach nadal walczą pozostałe kluby piłkarskie z naszego miasta. Największe szanse na mistrzostwo ma w chrzanowskiej A klasie LKS Ciężkowianka. Goni lidera, którym jest Fablok Chrzanów.

Sobotnie spotkanie (12 czerwca) z Przemszą było dla piłkarzy ze Szczakowej bardzo emocjonujące.

Już w czwartej minucie bramkę dla Drwali strzelił Jakub Borowski. Kolejnych goli nie było aż do drugiej połowy. Ale już na jej początku zawodnicy z Siewierza strzelili w siatkę Szczkowianki i po krótkim czasie wkopali drugiego gola. Wynik wyrównał Marcin Smarzyński, a trzecie trafienie zaliczył Kamil Bochenek.

Szczakowska drużyna wygrała w minionym sezonie 12 meczów, przegrała 15, a 5 zremisowała. Drwale zgromadzili 41 punktów, co dało im 10. pozycję w sezonowym zestawieniu. To pozwoliło na utrzymanie się w lidze.

Inne jaworznickie drużyny piłkarskie, Zgoda Byczyna, Victoria 1918 Jaworzno i Ciężkowianka, powalczą o punkty jeszcze do końca czerwca. Z racji lockdownu rozgrywki w niższych niż czwarta ligach były bowiem zawieszone. Obecnie piłkarze nadrabiają zaległości.

Najlepiej radzi sobie Ciężkowianka, która w tabeli chrzanowskiej A klasy zajmuje drugie miejsce. Do lidera tabeli brakuje jej 6 punktów. Do tej pory podopieczni Szymona Pieczki wygrali 19 meczów, przegrali 4, a zremisowali 2.

Zwycięstwem zakończyli m.in. ostatnie spotkanie (w sobotę, 12 czerwca) z Wolanką Wola Filipowska. Ciężkowiczanie wygrali 6:0. Przed drużyną jeszcze trzy ligowe pojedynki – z UKS-em Dulowa, Tęczą Tenczynek i Wisłą Jankowice.

Sporo więcej spotkań mają przed sobą grające w wadowickiej okręgówce Zgoda i Victoria.

Przed piłkarzami z Byczyny jeszcze cztery mecze, przed zawodnikami drugiego z klubów – pięć.

W miniony weekend Victoria zremisowała 2:2 z Halniakiem Maków Podhalański. Z kolei byczyński team uległ 0:2 drużynie Tempa Białka.

Obecnie Victoria zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. Zgoda jest dwunasta.

Anna Zielonka-Hałczyńska