Dwa zwycięstwa, zero straconych setów i nowy siatkarski nabytek. Tak minęły Sokołom z klubu MCKiS Jaworzno ostatnie dwa tygodnie. Grająca w 2. lidze siatkówki, jaworznicka drużyna pokonała najpierw team MKS-u Będzin II, a tydzień później rozgromiła także MKS Gamrat-MOSiR Jasło.

W spotkaniu 19. kolejki, 29 stycznia, podopieczni trenera Tomasza Wątorka zwyciężyli trzy sety i żadnego nie przegrali. Mecz zakończył się więc wynikiem 3:0. W pierwszym secie Sokoły wygrały 25:15, w drugim 25:17. Emocjonująca była za to trzecia część pojedynku z będzinianami. Walka punkt za punkt zakończyła się ostatecznie stosunkiem punktów 31:29. W tym meczu debiutował w szeregach MCKiS-u nowy zawodnik, Mateusz Rudnicki.

Siatkarz przeniósł się do Jaworzna z Warszawy, z tamtejszego KS Metro, w którym grał od 7. roku życia. Ma na koncie wywalczenie 5. miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w sezonie 2020/2021. W trwającym sezonie grał już w drużynie drugoligowej. Teraz rozpoczął nowy etap swojej sportowej kariery, przenosząc się do MCKiS-u Jaworzno.

Nowy zawodnik urodził się w 2002 roku. Ma 199 cm wzrostu i waży 90 kg. Jego zasięg w ataku wynosi 351 cm, a w bloku 338. Siatkarz gra na pozycji środkowego.

W swoim debiutanckim meczu w szeregach Sokołów Mateusz Rudnicki zastąpił kontuzjowanego Pawła Żelińskiego. Zdobył dla swojej nowej drużyny 8 punktów. Najwięcej w tym spotkaniu wywalczył natomiast Karol Borończyk (11 pkt.).

5 lutego jaworznicki team pokonał z kolei zespół MKS-u Gamrat- MOSiR Jasło. Również w tym meczu podopieczni Tomasza Wątorka nie dali szans przeciwnikom i zwyciężyli 3:0. Pierwszy set Sokoły wygrały 25:19, drugi 25:14, a kolejny 25:18.

Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Jakub Grzegolec (zdobył 12 pkt.), Patryk Strzeżek (10 pkt.) i Szczepan Czerwiński (9 pkt.).

W środę, 9 lutego, Sokoły rozegrały na wyjeździe mecz sparingowy z pierwszoligową drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa.

Mecz 21. kolejki jaworzniccy siatkarze rozegrają na wyjeździe 12 lutego z Extransem Sędziszów. Jesienią nasz zespół wygrał z tą drużyną 3:0.

MCKiS Jaworzno nadal zajmuje pozycję lidera w swojej grupie rozgrywkowej i ma 57 punktów.