Już po raz szósty eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna zorganizowała Zaduszki Jazzowe. Impreza odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w piątek, 2 listopada.

Tym razem z orkiestrą Marka Malisza wystąpił bardzo popularny piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. Wokalista zaprezentował m.in. utwory, które mogliśmy słyszeć na albumie “Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy”, więc tego wieczoru rozbrzmiały przeboje nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego, Skaldów czy Piotra Szczepanika.

Wokalista i muzycy z eM Bandu nie zapomnieli też o standardach amerykańskich, a cały koncert miał klimat przywodzący na myśl świetne występy Franka Sinatry, co też mogło zaskoczyć słuchaczy, zwłaszcza tych znających twórczość Brzozowskiego tylko powierzchownie. Piosenkarzowi na scenie wokalnie towarzyszyła świetna Weronika Skalska. Na sam koniec nie mogło zabraknąć największego przeboju gwiazdy tego wieczoru, czyli “Tak blisko”, co publiczność przyjęła z dużym entuzjazmem.

Szósta edycja Zaduszek Jazzowych to kolejny sukces eM Bandu, możemy zatem spodziewać się kontynuacji imprezy w przyszłym roku, zastanawiając się, jakim gościem tym razem zaskoczy nas jaworznicka orkiestra.

Tekst: DL