W czasie ferii w Klubie “Wega” w Ciężkowicach odbywały się otwarte zajęcia pod wspólnym tytułem “Zimowe impresje”. Codziennie dzieci mogły liczyć na herbatę i słodki poczęstunek.

W pierwszym tygodniu ferii klub odwiedziło ok. 30 dzieci i młodzieży, także rodzeństwa, w wieku od 5 do 17 lat. Motywem przewodnim początków zimowego wypoczynku były integracyjne rozgrywki w gry planszowe. Zadaniem specjalnym było odgadywanie jak największej liczby imion obecnych osób. Czwartoklasistka Natalia rozszyfrowała, co oznacza nazwa “WEGA” (wspaniała, ekscytująca, genialna, atrakcyjna), projektując na tę okoliczność plakat.

Znaleźli się także amatorzy gry w bilard, karaoke, strzałów do tarczy, rysunków i przestrzennych prac plastycznych. We wtorek na rolkach po ręcznikach papierowych każdy chętny mógł zaprojektować własną Krainę Lodu z igloo, Eskimosami, pingwinami, górami lodowymi i niedźwiedziami polarnymi. Wykonywano też zimowe kolaże na kolorowych kartkach. Przydatna okazała się pasta do zębów.

Środowa zacięta rywalizacja w konkursie rzutów do tarczy oraz w turnieju w bilard pozwoliła wyłonić zwycięzców. Ćwiczono elementy musztry, które przydają się podczas wycieczek.
W czwartek 1 lutego klubowicze obejrzeli zimowy seans kinowy pt. “Cudowny chłopak”– wzruszający film, uczący tolerancji dla odmienności.

W piątek – kiedy hasłem dnia były słowa piosenki “Ulepimy dziś bałwana”– mimo braku śniegu udało się zrealizować program – na miejscu w sali zajęć powstały bałwany z wykorzystaniem materiałów plastycznych. Do ich stworzenia posłużyły: kule styropianowe, wykałaczki, farby plakatowe, gazety, worek parciany, sznurek i papier. Wykonano także kartkę urodzinową dla jednej z uczestniczek akcji- Izabeli, która obchodziła dziesiąte urodziny.

Podziękowania za pomoc należą się: państwu Janinie i Markowi Banasikom, Andrzejowi Kozubowi, Natalii Taboł i Januszowi Ciołczykowi.

Zobacz także: