20 marca, w dniu równonocy wiosennej, z piosenką na ustach, radośnie, z marzanną na czele dziecięcego korowodu witano wiosnę w Klubie Wega w ramach cyklu: “Kultywujemy rodzime tradycje”.

Zanim wyruszono w plener Monika, Karolina, Natalia i Nicola przybliżyły rówieśnikom jak w ludowej tradycji żegnano zimę i przygotowywano się na przyjście nowej pory roku. Odgadywano jej zwiastuny.

Kiedy część obrzędowa, zakończona symbolicznym topieniem kukły Zimowej Panny – wykonanej przez Kamilę i Patrycję Szal – dobiegła końca, dzieci ochoczo rozpierzchły się, by korzystać z uroków budzącej się do życia przyrody.

 – Gabryś poprowadził kolumnę maszerujących z wiosną w rytm znanej wszystkim piosenki. Po powrocie tworzono wiosenne prace. Odgadywano rebusy. 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ekipa Wegi pełna energii wyruszyła w teren, by aktywnie, w ruchu cieszyć się wiosną, która nadeszła. Dzieci biegały, przeciągały linę, puszczały latawce, ćwiczyły na siłowni pod chmurką i skakały na skakance – relacjonuje Wanda Ciołczyk z klubu Wega.

   

Zobacz także: