Młody bilardzista Dominik Jastrząb z jaworznickiego UKS-u Fair Play został mistrzem Polski juniorów młodszych! Wychowanek Bogdana Wołkowskiego, wielokrotnego zwycięzcy mistrzostw świata w trikach bilardowych, obronił tytuł w odmianie 8 bil.

Oprócz złota, zawodnicy jaworznickiego klubu zdobyli jeszcze trzy brązowe medale. Mistrzostwa Polski Juniorów w bilardzie odbywały się od 29 kwietnia do 3 maja w Łodzi. W zawodach wzięło udział siedmiu podopiecznych arcymistrza z Jaworzna. Jego zdaniem, wszyscy jego wychowankowie zagrali na wysokim poziomie. – Cztery medale do świetny wynik. Jestem bardzo dumny z naszych zawodników – komentuje trener Bogdan Wołkowski. – Medalowe miejsca zajęło dwóch bilardzistów z naszego klubu. Dominik, oprócz złota, zdobył także brąz w odmianie 14/1. Dwa brązowe krążki, również w kategorii juniorów młodszych, wywalczył z kolei Sambor Stachowiak. Brązowym medalistą został w odmianach 8 i 9 bil. Pozostali zawodnicy też dobrze sobie poradzili, choć niektórym trochę zabrakło do podium – podkreśla.

Dominik Jastrząb został mistrzem Polski juniorów młodszych już po raz czwarty. Raz wygrał w odmianie 10, a trzy razy w odmianie 8 bil. – Obroniłem tytuł i z tego cieszę się najbardziej – przyznaje młody zawodnik. – Mistrzostwa Polski juniorów są bardzo trudnym turniejem, ponieważ trwają 5 dni. Dlatego zawodnicy muszą wykazać się odpornością zarówno fizyczną, jak i psychiczną. W tym roku startowało 32 najlepszych juniorów w Polsce. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i grali wyśmienicie – zaznacza.

Bilardzistów z UKS-u Fair Play Jaworzno, zarówno młodzieżowców, jak i dorosłych zawodników, czeka w tym roku sporo turniejów. Najbliższy pojedynek zaplanowany został już na ten weekend. W niedzielę, 9 maja, przy pierwszoligowym stole zmierzą się z drużyną Nosanu TVsports Kielce. W tym sezonie zamierzają wziąć też udział we wszystkich pool tourach i junior tourach, a także w turniejach na Słowacji, mistrzostwach Polski seniorów i w mistrzostwach Europy juniorów.

Dominik świetnie poradził sobie też w odmianie 10 bil, w której zajął piątą pozycję. Podobne miejsca w swoich konkurencjach przypadły też Samborowi Stachowiakowi (w odmianie 14/1 w kategorii juniorów młodszych) i Krzysztofowi Paliwodzie (w odmianach 9 i 10 bil w kategorii juniorów starszych). Drużynowo bilardziści klubu Fair Play zajęli miejsce trzynaste. Za rok chcą poprawić ten wynik.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Drużyna bilardzistów z Jaworzna ze swoim trenerem na mistrzostwach w Łodzi. Od lewej: Sambor Stachowiak, Wojciech Głąb, Bogdan Wołkowski, Dominik Jastrząb i Oskar Widacha | fot. Materiały UKS Fair Play Jaworzno