W miniony piątek na scenie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej wystąpiła jaworznicka grupa Zdrawica, która zaprezentowała materiał muzyczny z premierowej płyty “Tak o rzece”.

Zdrawica tworzy i występuje od 2013 roku, ale początki zespołu sięgają 2010. Pierwszy okres twórczości związany był z poszukiwaniami muzycznymi i graniem coverów, co dało okazję do współpracy z różnymi muzykami i znalezieniem unikalnego brzmienia zespołu. Muzyka Zdrawicy oparta jest głównie na rockowych brzmieniach, połączonych ze stylem folkowym. Tematyka utworów dotyczy w szczególności mitologii Słowian, ich zwyczajów i wierzeń. Stąd również wzięła się nazwa zespołu, nawiązująca do starosłowiańskiego rytuału. Zespół najbardziej lubi dzielić się swoja muzyką z publicznością.

Podczas piątkowego koncertu można było usłyszeć wszystkie utwory z nowej płyty, w kolejności, w jakiej zostały umieszczone na krążku oraz kilka starszych kompozycji.
Publiczność gorąco przyjęła zespół, który zagrał w składzie: Martyna Pilch (wokal) Magdalena Kozub (gitara elektryczna) Kamil Nych (gitara basowa) Marcin Jania (perkusja) Martyna Golińska (flet poprzeczny) Joanna Piątek (klawisze).