Znamy już wyniki dotychczasowych zmagań po trzech edycjach w szachowych Grand Prix Jaworzna. Na chwilę obecną po trzech rozegranych cyklach na pozycji lidera ”usadowił się” Seweryn Stokłosa, który zdobywając odpowiednio 6,5 (1 edycja), 5,5 (II edycja) i 7,5 pkt. (III edycja) łącznie na swoim koncie zgromadził ich 19,5. Drugą pozycję zajmuje Igor Musiał (18 punktów), a na najniższym stopniu podium plasuje się Wiesław Kmak (17 punktów). Ponieważ do rozegrania pozostało jeszcze aż 6 edycji turniejowych a przewaga punktowa pierwszej trójki nad kolejnymi zawodnikami nie jest duża, z pewnością do samego końca zmagań zapowiadają nam się wielkie emocje.
Do tej pory sklasyfikowanych zostało aż 64 szachistów. Kolejny turniej zaplanowany jest już na piątek 20 maja i już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników tej królewskiej dyscypliny. Start o godzinie 16.30 w sali szachowej Hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 (Centrum).

Zgodnie z regulaminem turniej prowadzony jest tradycyjnie w formule dziewięciu cykli rozgrywkowych, które zakończą się ostatnim finałowym starciem w grudniu i po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach – do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Udział w zawodach oczywiście jest bezpłatny. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Dla zwycięzców – zgodnie z regulaminem – po finałowych zmaganiach przewidziane są nagrody. Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u p. Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej MCKiS Jaworzno.

Klasyfikacja Generalna po III edycjach znajduje się-> TUTAJ
Regulamin Grand Prix dostępny jest-> TUTAJ