Wolontariusze z aniołami

Pracownicy i podopieczni jaworznickiego Domu Pomocy Społecznej uhonorowali wolontariuszy, którzy na co dzień wspierają ich swoją pomocą. W ten sposób chcieli docenić ich zaangażowanie i zapał. Wyróżnieni otrzymali podziękowania, dyplomy i figurki aniołów, które specjalnie na tę okazję przygotowano w pracowni Wspólnoty Betlejem. Uroczystość uświetnił występ zespołu Jawor. Artyści zaśpiewali między innymi ludowe piosenki.

Piosenki w bibliotece

Tradycyjny wieczór przy choince zorganizowano w poniedziałek, 10 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To świąteczne spotkanie bibliotekarzy z czytelnikami odbywa się jak co roku przed Bożym Narodzeniem. Tym razem podczas spotkania na bibliotecznej scenie pojawił się Kamil Franczak, aktor, wokalista i autor tekstów. Goście mieli okazję wysłuchać interpretacji utworów z repertuaru Marka Grechuty, Anny Jantar i Wojciecha Młynarskiego.

Śmierć na drodze

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 9 grudnia około godziny 17.30 na ulicy Wojska Polskiego. 64-letni kierowca citroena zderzył się czołowo z samochodem marki Alfa Romeo. 64-latek jechał pod prąd. Zginął na miejscu. Pozostałe cztery osoby, które brały udział w tym zdarzeniu, trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę, tym bardziej, że warunki na drogach z uwagi na aurę są coraz trudniejsze.

Bez uprawnień i z bronią

Strażnicy Miejscy patrolujący miasto otrzymali informację o samochodzie prowadzonym przez osobę, która prawdopodobnie znajduje się pod wpływem środków odurzających. Kierowca miał też posiadać broń. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania auta. Pojazd udało się odnaleźć w centrum Jaworzna. Samochód został zatrzymany, a na miejsce wezwano również policjantów. Po przeszukaniu samochodu mundurowi znaleźli broń gazową, toporek i maczetę oraz środki odurzające. Na broń kierowca nie miał stosownego pozwolenia. Nie posiadał natomiast uprawnień do prowadzenia pojazdów. Sprawą zajmują się funkcjonariusze KMP.

Zobacz także: